• Nombre de visites :
  • 610
  • 26/4/2008
  • Date :

İran halkı dünyada iktidarlı ve izzetli bir halk olarak tanınıyor

Haddad Adil


    İran İslam Cumhuriyeti İslami Meclis Başkanı, bölgedeki İran'ın stratejik konumuna değinerek, İran İslam Cumhuriyeti Düzeni'nin bereketine, İran halkı dünyada iktidarlı ve izzetli bir halk olarak tanındığını söyledi. 
    Gulamali Haddad Adil  " İran'ın yeri bölgede yükseldiğini ifade ederek, Irak çamurundan kendini kurtarmak isteyen işgalcılar, İslam Cumhuriyetyi ile müzakere etmek için kendilerini mecbur görüyorlar" dedi.

   İran'ın stratejik konumunu iyi bildiklerini ifade eden Haddad Adil, kendilerini kurtamak uğruna bizimle müzakere ettiğini ve herkes İran'ın tayin edici rolünü da bildiğini söyledi.

   Bugün Yüce Lideri'miz olan dönemin Cumhurbaşkanının 1981 yılında Munafıklar tarafından terör eylemine değinen Meclis Başkanı, Allah İran halkına inayet ettiğini ve kendilerini korudunu gerçi olayın niteliği acı verici olduğunu söyledi.

   İslami Devrimin fidanı Rahil İmamın elleri ile dikildiğini ve Şehitlerimizin kanıyla sulandığını beyan eden Haddad Adil, bu Devrim'in kolay elde edilmediğini ve onu korumamız gerektiğini ve İran İslam Cumhuriyeti'nin diğer hükümetlere nazaran farkının, İslami ve İlahi değerler onu koruduğunu ve İslam Devrimi, namaz, cami ve cemaatla başladığini ve namaz, cami, ve cemaatı güçlendirmek için geldiğini söyledi. 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)