• Nombre de visites :
  • 627
  • 18/3/2008
  • Date :

Siyonistleri korku sardı

Siyonistleri korku sardı


    ABD ve Batı beslemesi terör devleti İsrail, İran ve Hizbullah'tan gelecek füze operasyonlarına karşı tarihinin en büyük acil durum tatbikatlarını gerçekleştiriyor.
    Düzenlenecek tatbikatlara siyonist rejimin bütün askerî makamlarının yanı sıra, Magen David Adom ve diğer özel yardım kuruluşlarının da katılacağı belirtilirken, yardım kurtarma ekiplerinin kitlesel kayıpları tahliye etme ve kitlesel yaralanmalar karşısında acil tedavi tatbikatları yapacağı ifade ediliyor.

    Siyonist işgal devleti İsrail, İran ve Hizbullah'tan gelecek füze operasyonlarına karşı tarihinin en büyük acil durum tatbikatlarını yapıyor. İsrail gazetelerinden Jerusalem Post'un haberine göre, Nisan ayı içerisinde bütün "İsrail" sathında yapılacak olan tatbikatların siyonist rejim savaş bakanı yardımcısı Matan Vilnai gözetiminde "İsrail Ulusal Acil Durum Konseyi" tarafından organize edileceği bildirildi.

    Tatbikatların birinci gününde, siyonist rejim başbakanı Ehud Olmert'in, hükümet kabinesini toplantıya çağırıp "bir düşman saldırısı karşısında verilecek karşılık" konusunun ele alınacağı belirtildi.

    Düzenlenecek tatbikatlara siyonist rejimin bütün askerî makamlarının yanı sıra, Magen David Adom ve diğer özel yardım kuruluşlarının da katılacağı belirtilirken, yardım kurtarma ekiplerinin kitlesel kayıpları tahliye etme ve kitlesel yaralanmalar karşısında acil tedavi tatbikatları yapacağı ifade ediliyor. Siyonist rejim tarafından yapılan bu açıklamalar, siyonistlerin büyük çaplı kayıplar vereceğini düşündüklerini gösteriyor.

    Siyonist rejim savaş bakanlığından üst düzey bir subay tarafından yapılan açıklamada, "Bu tatbikatlar İsrail tarihinin en büyük tatbikatlarıdır" denilirken, İsraillilerin paniklememesi için de "Bu tatbikatlar bir savaş olacağı anlamına gelmiyor. Biz sadece gerekli hazırlıkları yapıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

    İsrail savaş bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bütün bakanlıkların bu tatbikata katılacağı, tatbikatların bir gününde bütün bakanlık personelinin sığınaklara gireceği, İsraillilerin ise evlerine en yakın olan sığınaklara girecekleri belirtildi.(Vakit)

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)