• Nombre de visites :
  • 4731
  • 16/2/2008
  • Date :

Hidayet Önderleri  1. cilt

hidayet önderleri  1

Eser Adı: Hidayet Önderleri   1. cilt

HZ. MUHAMMED MUSTAFA (S.A.A)

Telif Komisyonu: (Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı)

Çeviri:Salih UÇAN

Tashih & Tatbik:Abbas Akyüz - Musa Güneş

Yayınevi: Kevser

Rahman ve Rahim Allah"ın Adıyla

   Son dönemde düşmanların tüm çabalarına rağmen modern cehaletten bitkin düşen ve evrensel adalete susamış olan dünya gözünü bir kez daha İslâm dinine, Şia kültürüne ve Ehl-i Beyt (a.s) Ekolü"ne dikmiş durumda. Bu durum, sevindirici olmakla beraber bilinçli insanların sorumluluğunu kat kat artıran, başta Hz. Resulullah (s.a.a) olmak üzere hidayet önderleri olan Ehl-i Beyt"i tanıtmanın ne denli zaruret hâline geldiğini gözler önüne seren bir faktördür aynı zamanda.

  İşte bu nedenle, Ehl-i Beyt ve Muhammedî öz İslâm kültürünü yaymayı amaç edinen yayınevimiz bu doğrultuda yazar ve araştırmacıların araştırma eserlerine ve ilmî faaliyetlerine kucak açıyor ve kendisini bu yüce kültürün yayılması için çaba harcayan yazar ve mütercimlerin hizmetçisi biliyor.

  Bu hususta Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı"nın, Şia"nın düşünürlerinden oluşturduğu bir komisyon aracılığıyla hazırlattığı "Hidayet Önderleri" unvanıyla 14 ciltten oluşan dev çalışması şayan-ı teveccühtür.

  Bu titiz çalışmada bir taraftan Müslümanlar arası vahdet ve birliğin zaruretinin bilinci hâkim iken, diğer taraftan akıcı bir üslupla kaleme alınması, gerçeklerin, konusunda kaynak kitaplar esas alınarak tüm çıplaklığıyla ortaya konulmasına dikkat edilmiştir. Ehl-i Beyt öğretileriyle ilgili olarak merkez konumunda olan "Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı"ndan da ancak bu özellikleri haiz bir çalışma beklenirdi zaten.

  Yayınevimizin, konusunda kaynak olacak 14 ciltlik bu dev eseri Türkçe"ye kazandırma yönünde birkaç yıldan beri çalışma başlattığı ve kısa aralıklarla okurlarına sunacağı haberini siz değerleri okurlarla paylaşmak isteriz.

  Kitabın telifinde gösterilen titizlik, çeviri aşamasında da gözetildi. Güçlü çevirmenlerin akıcı çevirilerinden sonra aynen kaynak eserlerde olduğu gibi orijinal metni ile tatbik yapıldı. Tatbik aşamasında uzman kadrodan yararlanıldı. Bütün bu aşamalardan sonra yine uzman kardeşlerimiz ve üstatlarımız tarafından bir kez daha gözden geçirildi.

   Hz. Fatıma"nın (a.s) doğum günü ve "Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle ilk önce, ilk hidayet önderi Hz. peygamber"in (s.a.a) "Dünya Kadınlarının Efendisi " diye tanımladığı ve ikinci hidayet önderi İmam Ali"nin (a.s) eşi ve on bir hidayet önderinin annesi olan İslâm"ın örnek kadınının hayatını tüm yönleriyle ele alan üçüncü cildi yayınlamayı uygun bulduk.

  Bu arada eserin hazırlanmasında emeği geçen bütün üstatlara ve kardeşlerimize teşekkürü borç biliyoruz.

Kültürel cihad meydanında atılan bu küçük adımın Mevla"mızın rızasını kazanmaya vesile olması ve Ehl-i Beyt öğretilerine susamış insanlara faydalı olması umuduyla…

KEVSER

Hidayet Önderleri - 2. cilt

Hidayet Önderleri - 3. cilt

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)