• Nombre de visites :
  • 576
  • 30/12/2007
  • Date :

İran’dan Muhtemel Saldırgana Uyarı!

İran’dan Muhtemel Saldırgana Uyarı!

   İran Silahlı Kuvvetler Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Ataullah Salihi, İran ordusunun, düşmanın muhtemel her türlü saldırısına karşı koymaya her an ve her şartta hazırlıklı olduğunu söyledi.

   El’Alem  kanalına demeç veren Salihi, İran’a yönelik yaptırımların hiçbir etkisinin olmadığının altını çizerek,  İran’ın İslam İnkılabının zaferinden bu yana, 27 yıldır  uluslar arası emperyalizmin  yaptırımları altında olduğunu ama bu yaptırımların İran’ın kararlı ve ilkeli siyasetlerini değiştirmediğini aksine İran’ın bağımsızlık, milli birlik ve beraberlik, ülkenin çıkarları, bilim ve teknolojide ilerleme,  kendine yeterli hale gelme, dışa bağımlılıktan kurtulma gibi konularında İran’ın elini daha da güçlendirdiğini  söyledi.

   İran’ın  askeri teçhizat üretimi ve savunma açısından  günün teknolojisi ile  donanımlı bir hale geldiğini belirten Salihi, İran’ın bu konuda kendine yeterli hale geldiğini  belirterek,  ‘İran Silahlı Kuvvetleri düşmanın her türlü  şeytani  oyun ve entrikalarına  karşı hazırlıklıdır’ dedi.

   İslami İran Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar da  Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İran’ın en kısa  zamanda Rusya’dan S-300 füze savunma sistemini teslim alacağını bildirmişti.

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)