• Nombre de visites :
  • 559
  • 27/11/2007
  • Date :

Filistinliler, Annapolis Zirvesini protesto etti

Filistinliler, Annapolis Zirvesini protesto etti


  Filistinli Örgütler, Filistinli tutuklular meselesinin ABD'de yapılacak olan Annapolis'e taşınmamasını başarısızlık olarak niteledi.

  Filistinli tutuklular meselesinin ABD'de yapılacak olan Annapolis zirvesine taşınmamasını başarısızlık olarak niteledikleri bildirildi.

  Gazze'deki Kızılhaç binası önünde basın açıklaması yapan Filistinli Örgütler, "sonbahar toplantısı" olarak niteledikleri Annapolis zirvesini protesto ettiler.

   Feshedilmiş Hamas hükümetinde Filistinli Tutuklular Bakanı olan Dr. Basim Naim, "Hiçbir Filistinli lider Filistinli tutuklular meselesini görmezden gelemez. Bu sorunun Kudüs, müteciler ve sınırlar gibi ana bir mesele olarak görülmesi gerekir. Bu dosya İsrail'in inisiyatifine terkedilemez. İsrail 450 esiri bırakma sözünde durmadı. Serbest bırakılacak esirlerin sayısının siyasi bağlantılarına dayanarak İsrail tarafından belirlenmesini kabul etmeyiz" dedi.

  SONBAHAR TOPLANTISI BAŞARISIZLIĞA MAHKUM

  İslami Cihat örgütü liderlerinden Hıdır Habib de, "Bu toplantı ABD'ye ve Siyonistlere hizmet etmektedir. Filistin halkının yararına olacak herhangi bir şey yoktur. Bu toplantı halkımıza uygulanan ambargo ve İsrail saldırılarının yoğunlaştığı bir dönemde düzenleniyor. Toplantıda halkımız için önemli olan tutuklular meselesi gündeme alınmadı. Bu konuda verilen sözler de tutulmadı. Bu toplantıya katılanların en azından Gazze bölgesine uygulanan ablukanın kaldırılması ve Filistinli tutuklular konusunda baskı yapmaları gerekiyordu" dedi.

Naser Selahaddin örgütünün askeri kanadının sözcüsü Ebu Mucahid ise, "Sonbahar toplantısı başarısızlığa mahkumdur. Halkımıza hiç bir yararı olmayacak ve Filistinli tutuklular meselesi de birinci meselemiz olmaya devam edecektir. Son esirimiz serbest bırakılıncaya kadar İsrail askerlerini kaçırmaya devam edeceğiz. (Esir İsrail askeri) Gilad Şalit, bizim esirlerimiz serbest bırakılmadıkça bırakılmayacaktır" dedi.

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)