• Nombre de visites :
  • 734
  • 27/11/2007
  • Date :

Ayetullah Hamenei: “Sonbahar Annapolis Toplantısı Sonbahar Yaprağı Gibi Dökülüyor”

Ayetullah Hamenei


  Ayetullah Hamenei, Filistin halkının istemediği ve sırf İsrail siyonist devletinin hedeflerini gerçekleştirmek için düzenlenen Annapolis Oturumu’nu sonbahar yaprağını benzetti.
  İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Hamenei, Milis güçlerin (Besic)  asla düşmanların baskılarına karşı teslim olmayacağını söyledi. Bugün Milis Güçler’in katıldığı askeri merasimde konuşan İslam İnkılabı rehberi,  düşmanların İran ve bölge üzerine oyunlarına temas ettiği açıklamasında,Filistin meselesine de temas etti ve Annapolis zirvesinin ABD ve yandaşlarının kötü emellerine ulaşmasına yardım için düzenlendiğini söyledi.
  İslam İnkılabı rehberi, "Bu konferans şimdiden sonuçsuzluğa mahkum" diyerek  ABD'nin Annapolis kentinde, Filistin-İsrail anlaşmazlığına ilişkin düzenlenecek uluslararası konferansın  ABD ve yandaşlarının kötü emellerine ulaşmasına yardım için düzenlendiğini söyledi.
  Annapolis konferansının, "Siyonist rejime (İsrail)" yardım için düzenlendiğini belirten Ayetullah  Hamanei, "Siyah Saray yetkilileri de bundan kendilerine çıkar sağlama peşindeler" dedi.
  "Toplantının şimdiden sonuçsuzluğa mahkum olduğunu" ifade eden İslam inkılabı  rehberi,    düşmanların başta İran olmak üzere diğer ülkelere ve hareketlere  kendi baskılarını kabul ettirtmek için siyasi, iktisadi ve askeri  yollara başvurduğunu ama İran’da İslam İnkılabının zaferinden bu yana  İran milletinin düşmanlarının baskılarına  teslim olmadığını kararlı bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi.
  Milis güçlerin, düşmanların  zorba ve emperyalist  siyasetleri karşısında  zerre kadar  geri adım atmadıklarını belirten Ayetullah Hamenei,  İran milletinin her türlü baskıya karşı direnmesi ve İslam İnkılabına karşı vefakarlığını  takdir ederek,  bu durumun İslam ümmetinin ümidine vesile olduğunu  belirtti ve şöyle dedi: “İran İslam İnkılabı ve İran milleti Allah’ın izni ile   bütün alanlarda önemli  ilerlemeler ve kalkınmalar elde etmiş ve bu durumu bizzat düşmanlar da  itiraf etmiştir. İran’ın bu zaferi  başta İran olmak üzere  müslüman milletlerin konumunu güçlenmesine vesile olmuştur.”
  Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, bölge ve dünya meselelerinde İran’ın  çok önemli olduğuna da vurgu yaparak, bu durumun aslında İran İslam İnkılabının ülkülerinin  dünyada yükselmesine vesile olduğunu söyledi.
 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)