• Nombre de visites :
  • 537
  • 24/10/2007
  • Date :

Hamaney: Bilime sahip olmayanlar köle olur

                               

Hamaney: Bilime sahip olmayanlar köle olur

 

 

04/09/2007

Ayetullah Ali Hameney "Bilime sahip olmayan diğerlerinin boyunduruğu altına girer" dedi.

İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hameney, Amerika ve bazı zorba güçlerin diğer milletler üzerine dayatmacı siyasetlerinin ibret verici olduğunu belirterek, “Bu ülkelerin bilim ve teknolojiye sahip oldukları için diğer ülkelere zorbalık yapmayı kendilerine hak görmeleri” düşüncesini şiddetle eleştirdi.

  Bugün İranlı genç bilim adamları ve üniversitelilerden yüzlercesini kabul eden Ayetullah Hamenei, İran’ın bilim ve teknolojinin insanoğluna hizmet edilmesinden yana olduğunu belirterek, “Eğer ülkeler, bağımsızlık, izzet, güçlü olmak, güvenlik, kimliğini korumak ve refah istiyorsa, bilim ve teknolojiye sahip olmak zorundadır” diyerek, bunun insanoğlunun kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu söyledi.

  Nükleere sahip olmamızı engellemeye çalışıyorlar

  Ayetullah Hameney, bilim ve teknolojiyi güçlü olmanın bir göstergesi olduğunu hatırlatarak, Amerika gibi bazı zorba devletlerin, bilimi kendi şom emelleri için kullandıklarını belirtti ve “Bunun en bariz örneği, nükleer teknolojiden barış amaçlı yararlanılması konusunda bu ülkelerin tutumlarında görülmektedir. Onlar, bizim gibi ülkelere, ‘Bizim size güvenimiz yok, onun için siz nükleer enerjiye sahip olamazsınız’ diyebilme küstahlığında bulunmaktadırlar” ifadesini kullandı.

  Entrika ve oyunlarla milletleri yok ediyorlar

  Ayetullah Hameney, nükleer enerji konusunda İran’a baskı yapanların 20 yıl içinde iki dünya savaşı çıkaran ülkeler olduğunu hatırlatarak, “bunlar Hiroşima, Irak, Afganistan, Filistin, Kosova gibi dünyanın değişik yerlerinde cinayet işlemekten, kan dökmekten, sömürüden, işgalden kaçınmadılar” diye konuştu.

  İslam İnkılabı rehberi, 28 yıllık İslam Cumhuriyeti’nin bu geçen süre içinde hiçbir ülkeye saldırmadığını ama saldırıya uğradığını ama İran milletinin bütün entrika ve oyunlara karşı dik duruş sergilediğini ve bu dik duruşunu nükleer enerji hakkında da sergilemeye devam edeceğini söyledi.

  "Bunlar sonunda yokolup gidecekler"

  Ayetullah Hameney, ABD başkanı Bush’un İran ve genel olarak dünya meseleleri konusundaki açıklamalarını da, nefret edilecek, şiddet yanlısı, kibirce olarak niteledi ve “İslami İran, uluslararası kuruluşların veya zorba devletlerin seslerini yükseltmelerinden, onların kibirliklerinden, sarhoşça açıklamalarından asla etkilenmez, kendi bildiği doğru yolda yürümesini bilir” dedi.

  İslam İnkılabı rehberi, Amerika ve bazı ülkelerin kibir ve ahmaklıklarının, onların çöküşündeki aslı etken olduğunu belirterek, “Bu güçler, güce tapma hırsından dolayı her geçen gün daha da bataklığa saplanmaktadırlar ve sonunda yokolup gidecekler” diye konuştu.

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)