• Nombre de visites :
  • 496
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: İsrail, şeytanın bayrağı

                              

Ahmedinejad: İsrail, şeytanın bayrağı

 

19/08/2007

Ahmedinejad, "haritadan silinmesini" istediği İsrail’in "şeytanın bayrağı" olduğunu söyledi.
  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, başkent Tahran’daki 2 günlük "Evrensel Ehl-i Beyt Oturumu"nun açılışında yaptığı konuşmada, Irak’ın işgaline değindi ve bunun Müslümanlar arasına fitne sokmak için yapıldığını ifade etti.

ABD’nin her şeye rağmen Irak’ta "bataklığa saplandığını ve bu bataklıktan kurtulmasının imkansız" olduğunu söyleyen Ahmedinejad, şunları kaydetti:

"ABD ve İsrail, Irak’ta tarihi bir yenilgiye uğramıştır. Bu, evrensel diktatörün yenilgisidir. Bu yenilgi, ideolojik bir yenilgidir. Bugün dünyada hiç kimse onların yalan demokrasisini kabul etmiyor, hiç kimse onların savaş yanlısı siyasetlerini onaylamıyor. Onlar kendi ülkelerinde de liberal demokrasiyi gerçekleştirmede başarısız oldular."

"Bugün siyonist rejim, Batı’nın liberal demokrasisinin bayraktarıdır" diyen Ahmedinejad, şöyle devam etti:

"Siyonist rejim, saldırganlığın ve işgalin bayraktarıdır. Bu rejim, şeytanın bayrağıdır. Bu rejimin kuruluş ve devam felsefesi temelsizdir. Bu durumda, böyle bir rejimin yok olma ihtimali de çok fazladır."

İsrail hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Ahmedinejad, İsrail yönetimini "kanserli bir ura" benzetmiş, "İsrail’in haritadan silinmesini" istemiş ve bu ülkenin Avrupa ya da Amerika’ya taşınmasını önermişti.

AA

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)