• Nombre de visites :
  • 485
  • 24/10/2007
  • Date :

Hamas’tan Seferberlik Çağrısı

                             

 

15/08/2007

İslami Direniş Hareketi Hamas, İsrail işgal ordusunun saldırılarına karşı kendisine bağlı tüm kurum ve kuruluşlara, Han Yunus’ta tam bir seferberlik hali ilan ettiğini duyurdu.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin bir nüshasını elde ettiği açıklamada “Hamas, Filistin’de sonsuza kadar hakkın hakim olması için kadın ve erkeklerini savaşta ön saflara sürmüştür. Biz, halkımıza okun yaydan çıktığını ve ölümün bizleri korkutmayacağını, bedelin ağır olmasının bizleri yıldırmayacağını bildirmek isteriz. Zafer ya da şahadetten biri bizim olana kadar yolumuzdan dönmeyeceğiz” ifadeleri kullanıldı. 

Hareket bildirisinde “İsrail işgal güçlerinin 14 Ağustos 2007’de vahşi saldırılar sonucu, açıklamanın yazıldığı ana kadar şehadetleri kesinleşen başta mücahit komutan Ömer el-Kurra ile 70 yaşındaki babası Subha el-Kurra başta olmak üzere dört Filistinli dört kardeşimize taziyelerimizi bildiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

 Hamas açıklamasını “Özgürlüğün öncüleri, Allah (c.c.) için kendilerini ve kanlarını feda eden Filistin’in kahraman savaşçılarını selamlıyoruz. Ülkemizin bu kahraman evlatları Filistin’in özgürlüğüne kavuşması ve bizim de onur ve şerefimizi korumamız için birbiriyle yarışırken birileri de siyonist düşmanın önünde eğilmekte ve zelil tutumlarını sürdürmektedirler” ifadeleriyle noktaladı.(FEM)

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)