• Nombre de visites :
  • 568
  • 24/10/2007
  • Date :

Patlamamış İsrail bombası iki çocuğu öldürdü

                               

Patlamamış İsrail bombası iki çocuğu öldürdü

 

 

08/08/2007

Filistin'de çatışmalardan arta kalan bombaları bulan çocuklardan 2'si ölürken 8'i yaralandı.

Gazze Şeridi'nde, evlerinin yakınlarında buldukları patlamamış bir bombayla oynayan iki Filistinli çocuk öldü.

  Hastane yetkililerine göre, İsrail topçusuna ait olduğu belirtilen top mermisi evin içinde patladı. Ölen kardeşlerden biri sekiz, diğeri de altı yaşında.

  İsrail sınırı yakınlarındaki Beyt Hanun kasabasında yaşanan olay sırasında sekiz çocuğun da yaralandığı bildirilid.YAHUDİ YERLEŞİMCİLER TAHLİYE EDİLDİ

  İsrail güvenlik güçleri, Batı Şeria'nın El Halil kentinde iki evi işgal eden 200'den fazla protestocuyu tahliye etti. Polis, Yahudi yerleşimciler ve desteçilerinin bulunduğu evlere baskın düzenledi.

  Yüksek Mahkeme evlerin boşaltılması talimatını vermişti. Bunun ardından Yahudi yerleşimciler kendilerini evlere kilitlemişti. Yerleşimciler, terk edilmiş bir pazar yerinde bulunan evleri Eylül ayında işgal etmişti. Yerleşimciler, bu evlerin Yahudi aileler tarafından inşa edildiğini söylüyor.

  İsrail polisi, beş kişinin gözaltına alındığı operasyonda 14 polisin yaralandığını açıkladı. El Halil'de 160 bin Filistinli ve birkaç yüz Yahudi yerleşimci yaşıyor.

  Yahudi yerleşimcilerin yaşadığı bölgelerde sıkı güvenlik önlemleri uygulanıyor. İsrail ordusu, bu operasyona katılmayı reddeden 12 askerin 4'er haftaya kadar hapis cezasına çarptırıldığını açıklamıştı.Kaynak: BBC

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)