• Nombre de visites :
  • 471
  • 24/10/2007
  • Date :

Darbeciler ve İsrail Meclisi Arasında Kopmaz Bağ!

                               

Darbeciler ve İsrail Meclisi Arasında Kopmaz Bağ!

 

 25/07/2007

Bildiğiniz gibi Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, İsrail işgal rejimi meclis başkanı Dalya İtzik ile dün Ürdün'ün başkenti Amman'da bir araya geldi. Her iki lider de Filistin yönetimi ile İsrail meclisi arasında direk irtibatı sağlayacak telefon hattının açılarak, Abbas yönetimi ile işgal meclisi arasında kopmaz bir canlı bağ oluşturulması üzerinde anlaştılar .     Filistin yönetimi için utanç verici olan bu anlaşma, 200'den fazla yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya saldırdığı, Batı Şeria'da esir alma eylemlerinin Gazze'de ise 4 Filistinlinin siyonistlerin bombaları ile şehid olduğu zamana denk gelmiştir.


                                 

Darbeciler ve İsrail Meclisi Arasında Kopmaz Bağ!   Hiç şüphesiz bu canlı telefon bağlantısı ile Filistinli mücahidlerin anında ihbar edilmesi hedeflenmektedir. Telefon hattı ile yapılacak olan birincil eylem, işgal altındaki topraklara füze atan Filistinli mücahidlerin yerlerinin tespit edilerek işgal güçlerine bildirilmesidir.     Abbas, bir ay önce yaptığı açıklama ile füze atan mücahidlerin görüldüğü yerde öldürülmesini istemişti. Telefon hattının açılmasındaki maksat da Abbas'ın bu isteğine hizmet edecektir. Abbas istihbaratı Olmert de silah gücü ile Filistin direnişini ortadan kaldırmaya azmettikleri açıkça görülmektedir. Daha önceden sadece gazetelerde yazılan bu iddialar, dün imzalanan anlaşma ile belgelenmiş olmaktadır. Abbas da Olmert de direnişi ortadan kaldırmak istemektedir. Ama hiçbirisinin gücü tek başına, direnişe yetmemesi hasebiyle aralarında güçlü bir bağ oluşturulması kaçınılmaz hale gelmiştir. 


                                

Darbeciler ve İsrail Meclisi Arasında Kopmaz Bağ!  Telefon hattı ile yapılacak bir diğer eylem ise başta Hamas ve İslami Cihad liderleri olmak üzere tüm Filistinli mücahidlerin yaşadıkları mekanların Siyonistlere ihbar edilmesi ile  suikastler düzenlemektir. Abbas ve ona bağlı fitneciler, daha önceden de bu tarz eylemlere girişerek, Filistinli liderlerin ve mücahidlerin yerlerini Siyonistlere bildirdiğini ispatlayan belgelere şahit olmuştuk. Geçmişte gizlice yaptıkları eylemleri şimdi aleni olarak yapacaklar ve bunu kamu gözönünde meşru hale getirmeye çalışacaklar. Şeyh Ahmed Yasin, Abdulaziz Rantisi, İbrahim Mukadime gibi direnişin öncü liderlerinin şehid edildiği suikastlerde fitnecilerin eli, işgalcilere yardım ve yatakçılıkları inkar edilemeyecek bir şekilde aşikar olmuş, fitneci kanat bu gerçekler bir bir açıklanırken Filistin halkının gündemini değiştirmeye çabalamış ve hiçbir izah da bulunamamışlardır.   Bununlar birlikte orta doğunun en güçlü silahlarına ve teknolojisine sahip olan Siyonistlerin Temmuz harbinde Hizbullah'ın liderlerini ve silah depolarının yerlerini tespit etmede başarısız olduğu gibi Filistin'de de aynı hüsranla aynı hezimetle karşılaşacağına, onurlu İslami direnişi küfrün tüm komplalarına rağmen aksatamayacaklarına tüm kalbimizle inanmaktayız.

Kudüs Yolu

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)