• Nombre de visites :
  • 435
  • 24/10/2007
  • Date :

İsrail: Hamas’ı sadece biz bitirebiliriz

                            

İsrail: Hamas’ı sadece biz bitirebiliriz

 

23/07/2007

İsrail Savunma Güçleri (IDF) üst düzey yetkilisi Hamas’a karşı büyük bir saldırı hazırlığında olduklarını belirtti.

İsrail Savunma Güçlerinden bir üst düzey yetkili, Gazze’den İsrail’in ayrılmasından sonra Hamas’ın askeri olarak çok kuvvetlendiğini ve Gazze Şeridine geniş çaplı askeri bir oprerasyon hazırlığında olduklarını belirtip, bir seneden daha az sürede bu işi halledebileceklerini öne sürdü.

Hamas’ın şu anda 13,000 silahlı askerinin olduğunu ve son bir ayda da çok silahlandıklarını söyleyen yetkili, aynı zamanda Hamas’ın Katyusha roket sayısını arttırma çabasında olduğunu iddia etti.

'HAMAS’I SADECE BİZ BİTİREBİLİRİZ'“Hamas’ın yeni yüzüyle dünyanın henüz tanışması gerçekleşmemişken, ve Hamas askeri gücünü tamamlamayı bitirmeden, Hamas’ın işini bitirmeliyiz” diyen yetkili, “bu İslami grubu ne Mısırlılar, ne Amerikalılar ne de Avrupalılar durdurabilir. Onların işini sadece biz bitireceğiz,” diye konuştu.

Diğer taraftan hükümet yetkililerinden biri, İsrail Savunma Güçlerinden bu yetkilinin görüşüne destek vermediklerini ve Gazze ve Hamas pazarlığında farklı seçeneklerin de olduğunu Savunma Bakanlığı ve İsrail Savunma Güçlerinden ifade edenlerin olduğunu söyleyen yetkili, İsrail Savunma Güçlerinin Hamas’ı bitirecek güçte olduğunu ve hükümetten onay beklediklerini ilave etti.

M. Hasan Uncular / Dünya Bülteni

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)