• Nombre de visites :
  • 412
  • 24/10/2007
  • Date :

ABD'den katliam operasyonu

                              

ABD'den katliam operasyonu

 

23/07/2007

ABD, katliam operasyonlarına devam ediyor. Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD ordusu tarafından düzenlenen saldırılarda 12 kişi katledildi, 14 kişi de yaralandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD ordusu, Bağdat'ın kuzeyinde bulunan Hüseyniye bölgesinde bir operasyon düzenledi. Saat 02.00 sıralarında başlayan operasyon sabah saatlerine kadar sürdü. Bir yerleşim bölgesinde gerçekleştirilen operasyon sonucu 12 kişi hayatını kaybederken, 14 kişi de yaralandı. Yaralıların sağlık durumlarının ağır olduğu bildirilirken, ölenler arasında kadın ve çocukların da bulunduğu açıklandı.

Irak'ın başkenti Bağdat'ın 60 km kuzeydoğusunda, Diyala vilayetinin Bakuba kentinde yol kenarına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu bir Amerikan askeri öldü.

Associated Press ajansının Amerikan ordu karargahından yapılan açıklamaya dayanarak bildirdiğine göre, bölgede asayişi sağlamaya çalışan askerlere yönelik yollarda kurulan bombalı tuzaklar, Irak'ta 4 yıl 4 aydır süren Amerikan işgalinde ölümcül olmayı sürdürüyor. Son Amerikan askeriyle ABD'nin Irak'ı işgal ettiği 20 Mart 2003'den beri ölen Amerikalı asker sayısı -resmi rakamlara göre- 3 bin 631'e çıktı.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)