• Nombre de visites :
  • 377
  • 24/10/2007
  • Date :

“Bush, Filistin'i bölmek istiyor”

                               

“Bush, Filistin'i bölmek istiyor”

 

18/07/2007

Yahya Musa, ABD’nin Filistin’i bölme ve muhasara altında tutma yöntemleri ile Filistin sorununu işgal güçleri lehine çözmek istediğini ifade etti.

Filistin Parlamentosu Hamas Grubu Başkan Yardımcısı Dr. Yahya Musa, ABD Başkanı"nın Filistin sorunun çözümü için konferans çağrısına değinerek Filistin sorununun konferanslara ihtiyacı olmadığını, asıl yapılması gerekenin İsrail"e baskı yaparak işgali bitirecek kararların uygulanması ve Filistin Devleti"nin kurulması olduğunu belirtti.

   Yahya Musa, ABD Yönetiminin, Ortadoğu da stratejik hedeflerine ulaşmaya yönelik propagandalarının yürümesi için bu ilanları bir oyalama taktiği olarak kullandığını belirterek Hamas"ın ABD"nin vaatlerine inanmadığını söyledi.

   Bush"un daha önce de Filistin Devleti vaadinde bulunduğunu ve bu konuda hiçbir girişimde bulunmadığını belirten sözcü “ABD, Birleşmiş Milletler"in 130"dan fazla kararını Güvenlik Konseyi"nde veto hakkını kullanarak geçersiz hale getirmiştir” dedi.

   Başkan Bush"un Hamas"ı yok sayarak yaptığı açıklamayı çok çirkin bulduklarını belirten Musa, ABD"nin kendilerine düşmanca davrandığını ve demokratik yollarla Hamas"ı seçtiği için Filistin halkını cezalandırdığını söyledi.

   Yahya Musa, ABD"nin düşmanca tavrını yadırgadığını belirterek ABD"nin Filistin"i bölme ve muhasara altında tutma yöntemleri ile Filistin sorununu işgal güçleri lehine çözmek istediğini ifade etti.

   Sözcü, ABD Başkanının Filistin"in iç işlerine karışmasını istemediklerini, ABD"nin Filistin"i ikiye bölecek bu düşmanca tavrını reddettiklerini ve bu girişimin hiçbir sonuç doğurmayacağını ifade etti.Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)