• Nombre de visites :
  • 372
  • 24/10/2007
  • Date :

Abbas, ikinci olağanüstü hükümeti atadı

                             

Abbas, ikinci olağanüstü hükümeti atadı

 

14/07/2007

Bir aylık geçici olağanüstü hükümet atayan Mahmud Abbas, bu hükümetin görev süresinin dolması üzerine ikinci kez olağanüstü durum hükümetine görev verdi.

Filistin'de El Fetih ve Hamas arasında Gazze Şeridi'nde çıkan çatışmalardan sonra, İsmail Haniye başkanlığındaki ulusal birlik hükümetini görevden alarak bir aylık geçici olağanüstü hükümet atayan Devlet Başkanı Mahmud Abbas, bu hükümetin görev süresinin dolması üzerine yayımladığı bir kararla ikinci kez olağanüstü durum hükümetine görev verdi.

   Abbas'ın bugün yayımladığı kararnamesiyle Selam Feyyad başkanlığındaki hükümette, 4 yeni bakan daha yer aldı ve böylece Filistin olağanüstü durum hükümetinin Bakanlar Kurulu 16 kişiden oluştu.

   Batı Şeria'da olağanüstü durum hükümeti, 14 haziranda ilan edilmişti. Olağanüstü durum hükümetindeki yeni bakanlar Gençlik ve Spor Bakanı Mahmud Süleyman Ebu Dakka, Adalet Bakanı Dr. Ahmed Salim Kaşşan, Tarım ve Sosyal Sorunlar Bakanı Mahmud El Hebbaş ile Kültür Bakanı İbrahim Halil El Abraş olarak belirlendi.

   Batı Şeria'daki hükümetin Başbakanı Selam Feyyad, önceden olduğu gibi, ikinci bir aylık kabinede de Dışişleri ve Maliye bakanlıklarını da yürütecek.

   Hamas'ın Gazze Şeridi'ndeki hakimiyeti ele geçirmesinden sonra Filistin topraklarında olağanüstü durum ilan eden Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ülkeyi başkanlık kararlarıyla idare ediyor.

AA

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)