• Nombre de visites :
  • 551
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: Bilim ve Teknolojideki Başarılı İranlı Kadınlar İnsanlığın Gururudur

                        

Ahmedinejad: Bilim ve Teknolojideki Başarılı İranlı Kadınlar İnsanlığın Gururudur

 

07/07/2007

İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran’da İslam İnkılabından sonra bilim ve teknolojide  gelinen merhalenin  çok önemli olduğunu  belirterek, bilim ve teknolojide   İranlı kadınların konumlarının aslında insanlık için gurur verici olduğunu söyledi.

İslami İran Cumhurbaşkanı Kadın ve Anneler günü münasebetiyle  düzenlenen bir etkinliğe katıldı ve  bilim,  teknoloji ile diğer sahalarda faaliyet gösteren başarılı  kadınlara da ödüller verdi.

İranlı kadınların İslam İnkılabının zaferinden sonra başta siyaset olmak üzere, kültür, iktisat, bilim ve teknoloji gibi her alanda İranlı kadınların  çok faal olduğunu belirten İslami İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İslam dininin kadına  çok büyük değer verdiğini ve İran İslam Cumhuriyetinin de  kadına bakış açısının  bu çerçevede olduğunu söyledi.

Hazreti Fatımatüz Zehra’nın (S.A) özellikle de kadınlar olmak üzere bütün insanlar için örnek bir  insan olduğunu söyleyen Ahmedinejad,  “Eğer insanlık Hz.Fatıma’nin şahsiyetini  gerçek manada tanısa kesinlikle onu kendine örnek alır” ifadesini kullandı.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)