• Nombre de visites :
  • 298
  • 24/10/2007
  • Date :

Hamas sözcüsünden evlerinize geri dönün

                              

Hamas sözcüsünden evlerinize geri dönün

 

 

17/06/2007

Hamas Sözcüsü Fevzi Barhum, azze Şeridini terkderek İsrail sınırına yığılan halka "evlerinize dönün" çağrısında bulundu.

Gazze Şeridi'nde Hamas'ın hakimiyetinden sonra, bazı Gazzelilerin Gazze Şeridi'ni terk etmek üzere İsrail ile sınırdaki Erez geçiş noktasına yığılmaları üzerine, Hamas Sözcüsü Fevzi Barhum, halka "evlerinize dönün" çağrısı yaptı.
Marhum, yaptığı açıklamada, Hamas olarak hiç kimseye sıkıntı vermeyecekleri taahhüdünde bulunarak "Kimsenin Gazze Şeridi'ni terk etmesine gerek yok" dedi.
     Yine de bir çok Gazzelinin, bazılarının Erez'e ulaştığı haberleri üzerine bavullarını, bazı değerli eşyalarını da yanlarına alarak, sayıları artan bir şekilde      Erez'e doğru yola koyuldukları belirtiliyor.
      Ancak, Hamas'ın silahlı kanadı El Kassam Tugayları'nın, Erez'e uzanan yollar üzerinde kontrol noktaları kurdukları, kimlik sordukları ve bazılarının kimliklerine el koydukları da bildiriliyor.
     Yollar üzerinde barikatlar kurulduğunu öğrenenlerin, yolları bırakıp, araziden sınır geçişi noktasına doğru gittikleri de belirtiliyor.
     Erez'e ulaşabilenlerin de İsrail tarafına geçmek için, İsrailli yetkililerden onay bekledikleri öğrenildi.
AA

 

 

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)