• Nombre de visites :
  • 416
  • 24/10/2007
  • Date :

Ehli Sünnet işleri yetkilisi İran’ın Şii-Sünni vahdetinin sembolü olduğunu söyledi

                        

Ehli Sünnet işleri yetkilisi İran’ın Şii-Sünni vahdetinin sembolü olduğunu söyledi

 

28/05/2007

İslam inkılabı rehberinin temsilcilik bürosundaki ehli Sünnet işleri yetkilisi İran’ın İslam dünyasına Şii-Sünni vahdetiyle ilgili en güzel örneği sunduğunu söyledi.

Huccetulislam doktor Muhammed Hüseyin Zamani İRNA ya yaptığı açıklamada rahmetli imam Humeyni’nin dirayetli tutumlarının düşmanların tefrikacı komploları karşısında sert bir engel oluşturduğunu söyledi.

Zamani imam Humeyni (ra)’in zekası ve dirayeti sayesinde başta Amerika olmak üzere batının İran’da Şiilerle Sünniler arasında tefrika çıkarmakta başarılı olamadığını söyledi. Zamani Sünnilerle Şiilerin din, fıkıh, akide ve ahlak konusundaki temellerde ortak olduklarını sadece bazı algılamalarda farklılıkların bulunduğunu bildirdi.

Yetkili günümüzde Müslümanların vahdeti korumak suretiyle batı, özellikle de Amerika’yı Ortadoğu’daki şom hedefleri konusunda hayal kırıklığına uğratmaları gerektiğini söyledi. Amerika ile İsrail’i İslam dünyasında asıl ihtilaf çıkarıcı faktörler olarak niteleyen Zamani Amerikanın ihtilaf çıkarmak için planlama yapıp yatım yaptığını Siyonist rejimin ise Amerika elindeki bir araç olarak Müslüman ülkelere sulta sağlanmasına hizmet ettiğini belirtti.

 

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)