• Nombre de visites :
  • 323
  • 24/10/2007
  • Date :

İslami İran halkının en büyük silahı ve sermayesi İmanıdır

İslami İran halkının en büyük silahı ve sermayesi İmanıdır

 

03/05/2007

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedînejad'ın, İran'ın güney eyaletlerinden Kerman'a yaptığı gezi ve inceleme ziyaretleri devam ediyor. Cumhurbaşkanı Ahmedînejad, Kerman ziyareti kapsamında  bu gün, Kermanın büyük ve İran'ın önemli fıstık üreticisi Refsencan şehrinde incelemelerde bulundu. Bu incelemeleri sırasında,  kendisini karşılayan çoşkun halk kitlelerine de konuşan Cumhurbaşkanı Ahmedînejad nükleer konularda İran'a müzakere çağrılarına işaret ederek, "biz gerçekten  ve samimi bir şekilde görüşmelerden yanayız , ama,  hiç kimsenin  perde gerisinde otururak,  İran'ın haklarının kesilmesini isteyemez" dedi

Cumhurbaşkanı Ahmedînejad konuşmasında İran hiç bir şekilde kendi hakkı için başkalarıyla masaya oturmayacağının altını çizerek, İran kendi hakkını savunmak için hiç bir şekilde geri adım atmayacak ve kararlı ve iradeli duruşunu koruyacaktır  hatırlamasında bulundu.

Düşmanların, İran gibi ülkelerin gelişmesi ve kalkınmasından rahatsız olduklarını dile getiren cumhurbaşkanı Ahmedînejad , düşmanlar  her şeki kendileri için istiyorlar ve hiç bir şekilde İran'ın kalkınma ve ilerlemesını istemiyorlar, bu yüzden de kalkınma ve ilerleme yolunda sürekli engel çıkarıyorlar. Ama, yalan ve asılsız iddialarla. Halkların üzerine hakimiyet kurma dönemi geride kalmıştır dedi ve "baskıcı ve zorba güçlerin başlarına neler geldiğini tarihe bakarak ibrat alın" hatırlatmasında bulundu.

İran halkının barış ve dostluğun bayraktarlığını yaptığını da ifade eden cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran halkı tarih boyunca hiç bir halka saldırmadı, saldırmayacaktır.  Ve hiç bir şekilde kendi ülkesine saldırmasına da izin vermeycektir. İran halkı barış amaçlı nükleer teknolojiden yararlanmakta kararlıdır ve bun hakkını savunacaktır dedi.

Cumhurbaşkanı, Kerman eyaleti gezi ve incelemeleri kapsamında bu gün ayrıca,  Kuhbanan şehrine de geçti ve burada halkla bütünleşti. Cumhurbaşkanı Kuhbanan şehrinde yaptığı açıklamada ise,  İran halkının en büyük sermayesi ve silahının, Allah'a olan imanı olduğunu hatırlatarak,  Allah'a inancı ve imanı olanlarda hiç bir şekilde, korku, kaygı ve endişenin de  bulunmayacağını söyledi.

Sahib olunan iman sayesinde, her türlü baskı ve tehditlere karşı konulacağının altını çizen cumhurbaşkanı Ahmedinejad,  İmanlı insanlar ne başkasına zulmeder ve ne de zalimlerin baskısına boyun eğer diye konuştu.

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)