• Nombre de visites :
  • 337
  • 24/10/2007
  • Date :

Güvenlik konseyi işgalci İsrail'i Lübnan egemenliğini ihlal etmekle mahkum etmekten kaçındı

    21/04/2007

Güvenlik konseyi işgalci İsrail'i Lübnan egemenliğini ihlal etmekle mahkum etmekten kaçındı

    BM güvenlik konseyi dün yayınladığı bildiride Ortadoğu'da silah kaçakçılığının artmasından dolayı kaygılarını belirtirken Siyonist rejimin Lübnan hava sahanlığını sık sık ihlal etmesi olayını kınamaktan kaçındı.
    Güvenlik konseyi bildirisinde Suriye'den Lübnan'a silah kaçakçılığının artması olarak nitelediği konudan dolayı kaygılarını belirterek iki ülke sınırlarına gözlemci güçlerin yerleşmesini istedi.
    BM güvenlik konseyi Lübnan siyasi partilerinden bu alanda sorumluluk duyup meseleyi müzakere ve yasal takiple izlemelerini istedi. Bildiride Suriye'den Lübnan'a kaçak silah götürülüp Hizbullah'a ulaştırıldığı iddia ediliyor.Bildiride ayrıca Hizbullah direnişine değinilerek Lübnan hükümeti ve bu ülke siyasi partilerinden silahlı grupları derhal silahsızlandırmaları isteniyor.
    Siyonist İsrail rejiminin casus uçaklarının Lübnan semalarında uçuşlarını sürdürdüğüne değinen güvenlik konseyi bu yasa dışı girişimleri kınamaktan kaçınırken ırkçı İsrail'den bu uçuşlara son vermesini istemekle yetindi.  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)