• Nombre de visites :
  • 389
  • 24/10/2007
  • Date :

İran'ın Operasyonu Devam Ediyor

    01/03/2007
İran'ın Operasyonu Devam Ediyor

    İran Devrim Muhafızları, ülkenin kuzeybatısındaki Türkiye-İran sınırına yakın bölgede 17 teröristi öldürdü.Devrim Muhafızları'nın operasyon yaptığı bölgede, 24 Şubat'ta da 17 devrim karşıtı unsurun öldürüldüğü açıklanmıştı.

    Resmi İRNA ajansının haberine göre, Erdebil Devrim Muhafızları Tugay Komutanı Celil Babazade, son günlerde Batı Azerbaycan eyaleti, İran-Türkiye sınırına yakın bölgede 17 teröristin öldürüldüğünü'' söyledi.

    Teröristlerle çatışmada dört Devrim Muhafızı'nın da öldüğünü ifade eden Babazade, çatışmanın tam olarak ne zaman olduğuna ilişkin bilgi vermedi.

    Babazade, bölgede güvenliği sağlamak için operasyonların süreceğini, her türlü terör saldırısına sert yanıt vereceklerini kaydetti.


    24 Şubat'ta da 17 terörist öldürülmüştü

    Devrim Muhafızları'nın operasyon yaptığı bölgede, 24 Şubat'ta da 17 devrim karşıtı unsurun öldürüldüğü açıklanmıştı.

    Operasyonun ardından, bölgeye hareket eden ve Devrim Muhafızları 3'üncü Tugay Komutanı Said Kahhari'nin de bulunduğu helikopter düşmüştü. İran makamları helikopterin hava koşulları nedeniyle düştüğünü açıklamıştı.

    Daha sonra kazada, 2'si general toplam 13 askerin öldüğü bildirilmişti. Terör örgütü PKK'nın İran'daki kolu olduğu ifade edilen Pejak üyeleri, İran helikopterini kendilerinin düşürdüğünü ve bir askeri esir aldıklarını iddia etmişlerdi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)