• Nombre de visites :
  • 452
  • 24/10/2007
  • Date :

İslami Cihat ve FKHC hükümete girmiyor !

    27/02/2007

İslami Cihat ve FKHC hükümete girmiyor !

    Filistinde ulusal birlik hükümetinin yakında açıklanacağı belirtilirken, İslami Cihatla Filistinin Kurtuluşu İçin Halk Cephesi kurulacak hükümete girmeyeceklerini açıkladılar. 

    Filistinde yayınlanan el-Menar gazetesinin haberine göre Başbakan İsmail Heniye hükümet kurma çalışmaları doğrultusunda siyasi gruplarla görüştüğünü belirtti ve görüşmelerden sonra bu hafta sonuna kadar yeni kabineyi açıklayacağını ifade etti.

    Batı Şeriada düzenlenen Filistindeki İslami Mukaddesleri Koruma Konferansına telefonla katılan Filistin Başbakanı İsmail Heniye, Beytul- Mukaddes, Arap ve İslam ümmetine bırakılmış bir emanettir, hükümet Kudüsün bağımsız Filistin devletinin ebedi başkenti olduğu ilkesine bağlıdır dedi.

    Hamas sözcülerinden Salah el-Berdavil de hükümet kurma konusunda yapılan görüşmeler tamamlandıktan sonra en geç bu hafta sonuna kadar kabine üyelerinin isimlerinin güvenoyu için meclise sunulacağını söyledi.

    El-Fetih sözcülerinden Mahir Mikdad, Filistin radyosuna verdiği demeçte Mekke Anlaşması doğrultusunda ulusal birlik hükümetinin en kısa sürede kurulması gerektiğini söylerken, Filistinin Kurtuluşu için Halk cephesi ve İslami Cihat örgütleri, kurulacak hükümete katılmayacaklarını açıkladı.

    Yeni kurulacak hükümette Dışişleri Bakanlığına getirilmesi beklenen Ziyad Ebu Amr da Birleşik Arap Emirliklerinde yayınlanan darul- halic gazetesine verdiği demeçte İsrailin siyasi bir çıkmazla yüz yüze bulunduğunu belirtti ve İsraili Mekke Anlaşmasını sabote etmeye çalışmakla suçladı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)