• Nombre de visites :
  • 403
  • 24/10/2007
  • Date :

Şirret güçler İran'ı kargaşaya boğmaya çalışıyorlar

    25/02/2007

Şirret güçler İran'ı kargaşaya boğmaya çalışıyorlar

    İran'ın eski içişleri bakanı Abdulvahid Musevi Lari, Mehr haberajansına verdiği demecinde, güvenlik güçlerinin Zahidan'daki bombalı saldırılarının başka bölgelerde yapılmasını engellemek için etkin tedbirler almaları gerektiğini söyledi.
    Lari, şirret güçlerin yaptıkları saldırıların, onların saldırgan huylarından kaynaklandığını, bazen savunmasız yolcuları alıkoyup, öldürdüklerini, bazı bombalı saldırılar yapıp, adam kaçırdıklarını belirtti. Musevi Lari, müstekbir ve emperyalist güçlere bağlı çetelerin halk arasında korku ve dehşet salmak için saldırıya geçip, kavimler ve mezheplerarası kin ve nefreti körüklemeye çalıştıklarını, halbuki asırlarboyu İranlı kavimler ve mezheplere mensup insanların hoşgörülü ve kardeşçe yaşadıklarını vurguladı. İran'ın eski içişleri bakanı Musevi Lari, Irak ve bazı komşu ülkelerde mezhep savaşı planları hazırlanıp, uygulandığını, emperyalist güçlerin ve kuklası unsurların şii ve Sünni çatışmasını yaratmaya çalıştıklarını kaydedip, şunları söyledi:
    Ehl-i sünnet ve şii alimleri ve aydınları bu ard niyet planların bilincinde olu, uyarıda bulundular. Şii ve Sünni alimleri, Müslümanların gönülbirliği,vahdet ve bütünlüğünü vurgulayıp, ayrık ve çatışmayı men ettiler. Çünkü mezhep savaşları bölgede yıkıcı ve vahim sonuçlar doğuracaktır. Güvenlik ve istihbarat güçleri de karanlık ve fitneci olaylar vuku bulmadan önce, bu çetelerin yöneticilerini ve destekçilerini tesbit edip, etkisiz hale getirmelidirler.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)