• Nombre de visites :
  • 434
  • 24/10/2007
  • Date :

İran Ordusu Biat Tazeledi

     10/02/2007

İran Ordusu Biat Tazeledi

     İran Hava Kuvetleri komuta kademesi ve subayları İmam Hamanei'nin huzuruna çıkarak biat tazeleyip İslam Cumhuriyeti'ni her türlü saldırıya karşı savunmaya nazır olduklarını bildirirken İmam Hamenei de Amerika'ya karşı en sert bir dille meydan okuyarak Amerika İran'a saldırması durumunda Amerika'nın bütün dünyadaki hedeflerini vuracağız dedi.
    Hava kuvetleri komutanları ve subaylarını kabul eden İmam Hamenei Düşman şunu çok iyi bilmektedir ki, İran'a yönelik her hangi bir saldırı çok şiddetli ve kapsamlı bir şekilde karşılık görecek, saldırganların tüm dünyadaki hedefleri vurulacaktır diyerek İran'a bir saldırı durumunda Amerika ile bütün dünya çapında savaşılacağını açıkça ilan etti ve son noktayı koydu.
    Amerika politika üretcileri ve analistleri İran'a bir saldırı olduğu durumunda İran halkının bunu karşılıksız bırakmayacağını çok iyi bilirler diyen İmam Hamenei düşman propaganda merkezlerinin kendi sağlığı hakkında çıkarttığı söylentilere de işaret ederek İslam'ın düşmanları sistemli olarak değişik söylentiler uydurarak İran halkının moralini bozmaya çalışmaktadır. Ama onlar İran'da sadece bir kişi ile değil bir halk ile karşı karşıyadırlar dedi.
    İmam Hamenei, ABD Başkanı Bush'un geri zekalı olduğuna dikkat çekip Bazıları Bush'un yaptığı işlerin sonuçlarını hesaplama kabiliyetinden yoksun olduğunu söylemektedir. Ancak böyle bir adamı yola getirmek de mümkün diyerek Amerika'nın atacağı yanlış bir adımın kendileri açısından ne büyük bir hata olduğunu anlayacaklarını ifade etti.
İran Ordusu Biat Tazeledi

    İran'da ABD-İsrail casusluk şebekesi çökertildi
İran İslam Cumhuriyeti İstihbarat bakanlığı tarafından yapılan açıklamada İran'da ABD-İsrail adına çalışan bir casusluk şebekesinin çökertildiği casusluk için yurt dışına gitmek isteyen bir şebekenin de tutuklandığı bildirildi.
    İran'da yeni bir füze tatbikatı
    İran İslam Cumhuriyeti yeni bir füze tatbikatı daha yaparak İran'ın caydırıcı gücünü bir kez daha ortaya koydu.
    İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu'na bağlı Deniz Kuvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen tatbikatta 340 km menzilli ve yaklaşık 500 kg. ağırlığında başlık taşıyan yeni güdümlü füzelerin başarıyla denendiği açıklandı.
    Devrim Muhafızları komutanı General Ali Fedavi tarafından yapılan açıklamada, Hind Okyanusunun kuzeyinde ve Umman Denizi'nden denenen füzelerin düşman savaş gemilerini yok etmek amaçlı olduğu bildirildi.
    Hedefini hızlıca bulan ve her tür savaş gemisini yok edecek özelliği sahip bu füzelerin denenmesi, İran'a gözdağı verme amacıyla körfeze uçak gemilerini gönderen Amarika'ya güçlü bir cevap oldu.
    Devrim Muhafızları komutanı Ali Fedai'nin bu açıklaması, İran'a yönelik bir saldırı durumunda İran silahlı güçlerinin bölgedeki Amerikan uçak gemileri ve diğer savaş gemilerini bu füzelerle rahatlıkla vurabileceği anlamına gelmekte.
    İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu'nun yayın organı olan Subh-i Sadıkta yer alan bir yazıda İran'a yönelik bir saldırı durumunda Amerika'nın Irak, Afganistan, Orta Asya ve Avrupa'daki askeri üslerinin vurularak buralardaki askerlerinin esir alınmasının da kolay olduğunu vurgulandı.
    İSRA-HABER

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)