• Nombre de visites :
  • 506
  • 24/10/2007
  • Date :

Filistin Hükümeti hemen kurulacak

    10/02/2007 

Filistin Hükümeti hemen kurulacak

    Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'ın danışmanı Nebil Amr, ulusal birlik hükümetinin bir hafta içinde kurulacağını bildirdi.
    Amr, Mekke'de yaptığı açıklamada, Ulusal birlik hükümetinin oluşumunu bir hafta içinde tamamlayacağız dedi.

    Amr ayrıca, Hamas silahlı güçlerinin, Filistin güvenlik güçlerine katılması konusunda da bir anlaşmaya varıldığını kaydetti.

    El Fetih ve Hamas, Filistin'deki siyasi krize çözüm bulmak ve askıya alınan dış yardımların yeniden başlaması amacıyla dün Mekke'de bir araya gelmiş ve ulusal birlik hükümeti konusunda uzlaşmaya varmıştı.

    Bu arada Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas, Filistin Başbakanı İsmail Haniye ve Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal dün görüşmelerin ardından Mescid-i Haram'ı ziyaret ederek Kabe-i Şerif'i tavaf etti.

   

Filistin Hükümeti hemen kurulacak
Filistinli liderlerin 'şükür umresi'
    Abbas, Meşal ve Heniye umre yaparak Kâbe'de Filistin için dua etti.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz'in daveti üzere Filistin'deki krizin çözümü ve Hamas ve El-Fetih üyeleri arasındaki çatışmaların durdurulması için Mekke'de bir araya gelen Filistinli liderler, üç gün süren görüşmeler sonunda kapsamlı bir anlaşmaya imza attılar.

    Mekke'de bulunmalarını fırsat bilen Hamas ve El-Fetih liderleri, ihram giyerek umre ibadeti yaptılar.

    Filistin Başkanı Mahmud Abbas, Hamas Siyasi Büro Şefi Halit Meşal, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye ve diğer Filistinli liderler, Kâbe-i Müşerrefe'de Filistin için el açıp dua ettiler.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)