• Nombre de visites :
  • 366
  • 24/10/2007
  • Date :

Haddad Adil: İslam Dünyası İsrail'e karşı ayağa kalkmalı

    08/02/2007

Haddad Adil: İslam Dünyası İsrail'e karşı ayağa kalkmalı

    İran Meclis Başkanı Gulamali Haddad Adil, İsrail'in Mescid-i Aksa civarında gerçekleştirdiği yıkımları kınayarak İslam dünyasını İsrail'e karşı çıkmaya çağırdı.

    Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Her zaman insan haklarından dem vuran Batılı ülkelerden bugün bu küstah girişim karşısında hiçbir ses çıkmadı diyen Haddad Adil, İsrail'in İslam dünyasının ortak bir politika izleyememesinden cesaret bulduğunu söyledi.

    Eğer İslam ülkeleri Müslümanlara karşı sürdürülen bu cinayetlere ve politikalara karşı ortak bir tutum sergilemezse İsrail bu politikasını sürdürecektir; bunu engellemenin tek yolu İsrail'e karşı ortak politika izlemek ve mücadele etmektir diyen Adil, Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

    İslam dünyasında ayrılık çıkarmaya dönük kışkırtmalara dikkat çeken İran Meclis Başkanı Adil, Irak'ta ve bölgede Sünni ve Şii Müslümanlar arasında, Arap ve Acemler arasında, Hamas ve Fetih arasında çatışma çıkarmak gibi olaylarla dolmasaydı, İsrail Mescid-i Aksa'ya saldırma cüretini kendinde nasıl bulabilirdi dedi.

    ABD ve müttefiklerinin İsrail'in bölgedeki hedeflerini gerçekleştirmek için bölge ülkelerinin ve halklarının gündemini başka konularla doldurduğunu söyleyen Haddad Adil, İslam dünyasının tek çıkış yolunun ‘vahdet' olduğunu söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)