• Nombre de visites :
  • 489
  • 24/10/2007
  • Date :

Gazze'ye Saldırmayacağız

    04/02/2007 

Gazze'ye Saldırmayacağız
  

    Siyonist İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, İsrail'in Gazze'deki savaşa karışmaması gerektiğini söyledi.

    Gazze'ye yeniden saldırı hazırlığında olmadıklarınıda belirten Peres'in bu yalanı ne kadar sürdüreceği merakla bekleniyor.Çünkü daha önceki yıllarda da siyonist rejim ansızın saldırılar düzenlemiş ve saldırıdan ancak 10 dakika önce haber vermişlerdi.

    Peres, Eylat'ta 3 İsrailli'nin öldüğü operasyonun ardından, İsrail ordusunun Gazze'de operasyona hazırlandığı yolundaki haberlere atıfta bulunarak, Biz Gazze'yi, yeniden girmek için bırakmadık. Çatışmaya herhangi bir şekilde müdahil olmak yarar değil, sadece zarar verir dedi.

    Gazze'deki grupların ateşkesi sağlamak için bir çözüm bulabileceklerine yönelik umudunu dile getiren Peres, bunu sadece Filistinlilerin kendilerinin yapabileceğini söyledi.

    İran konusuna da değinen Peres, İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad'ı aşırı, tehlikeli ve çılgın olarak niteledi ve dünya ülkelerini İran'ın nükleer bomba yapma çabalarına karşı bir olmaya, ekonomik yaptırımlar uygulamaya çağırdı.

    İsrail kabinesinde konuşan Savunma Bakanı Amir Peretz de, savunmayla ilgili kuruluşların Gazze'deki olayları yakından takip ettiklerini belirtti. Peretz, Gazze'ye silah kaçakçılığında kullanılan tünelleri ortaya çıkarmak için de azami gayret sarf ettiklerini belirtti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)