• Nombre de visites :
  • 483
  • 24/10/2007
  • Date :

Rafsancani: Milli birlik ve beraberlik içinde düşmanların oyunları bozulur

    27/01/2007

Rafsancani: Milli birlik ve beraberlik içinde düşmanların oyunları bozulur

    İran İslam Cumhuriyetinin başkenti Tahran'da bugün Cuma namazını kıldıran Ayetullah Haşimi Rafsancani düşmanların ihtilaf yaratmayı amaçlayan bölücü girişimleri karşısında milli birlik ve bütünlük içinde bu oyunların bozulacağını söyledi.
    İran'ın Düzenin Yararını Teşhis Konseyi başkanı Rafsancani geleceğe bakmak gerektiğini ölçülü ve dikkatli konuşmanın önemli olduğu hassas bir dönemden geçildiğine değinerek, düşmanların psikolojik savaş başlatııklarını buna karşılık İran'ın bu savaşı düşmanın evine geri gönderme konusunda başarılı olduğunu ve bugün ABD'de demokratların Irak'a gönderilmesi planlanan 20 bin askere ve diğer politikalara muhalefetinin bunun en iyi örneği olduğunu belirtti.
    Düşmanların İran İslam devrimi sonrası birçok yenilgi aldığını ve bugün çeşitli uluslar arası kurumların desteğini alarak İran aleyhinde kararlar çıkarıldığını hatırlatan Rafsancani, İran'a barışçıl nükleer faaliyetlerinden vazgeçmesi için baskı uygulandığını ve ambargolarla tehdit edildiğini hatta İran'a saldırılması gibi planların var olduğunun konuşulduğunu ama düşmanların bütün bu oyunları karşısında milli birlik ve beraberlik içinde sorunların çözümlenebileceğini vurguladı.
    ABD'nin Irak ve Afganistan'da baskı ve şiddetle politikalar uyguladığını ama bu politikalarının başarısız olduğunu vurgulayan Rafsancani, bu ülke halklarının ABD'nin düşmanları haline geldiğini, bu ülkelere giden NATO ordusunun kendi güvenliğini dahi sağlayamadığını söyledi.
    Rafsancani Filistin meselesine de değinerek, Siyonist İsrail rejiminin Lübnan'da aldığı yenilginin büyük bir rezalet olduğunu belirtti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)