• Nombre de visites :
  • 482
  • 24/10/2007
  • Date :

İslam İnkılabı Rehberi'nin Sağlığı Konusundaki Şayialar

    27/01/2007

İslam İnkılabı Rehberi'nin Sağlığı Konusundaki Şayialar

    Uluslararası bazı medya grupları ve haber siteleri, İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei'nin, ağır bir hastalığa yakalandığı, vefat ettiği veya vefat etme eşiğinde olduğu söylentisini yaymaya çalışıyorlar. Bu söylentilere göre; Ayetullah Hamenei vefat etmiş veya ölüm döşeğindedir. İran rejimi ise, bu haberin ilan edilmesi halinde nasıl bir tepki doğacağını, halkın tepkisinin ne olacağını ölçmeye çalışıyor. Son tıbbi raporlara göre, Ayetullah Hamenei geçen hafta hastaneden taburcu oldu. Kan dolaşım sistemi bozulmuştur. Yüksek tansiyonla birlikte kalp atışları zayıflamıştır.  Gözleri iyi görmüyor, bir gözü görme kabiliyetini kaybetmiş durumda. Bel ağrısından çile çekiyor. Tek başına oturup kalkamıyor. Çünkü o kansere yakalanmıştır. Ayetullah Hamenei kendisini tedavi eden tabibe demiştir ki; Amerikalılar bölgemizi terk etmedikçe ve Lübnan'da İslam Cumhuriyeti kurulmadıkça, yaşayacaktır.
    İşte bu iddialar, aşırı sağcı ve Siyonist Amerikan interpraice teşkilatının etkin ve İran İslam nizamını devirmekten sorumlu üyesi Michel Ledin'e aittir. Amerikalı yetkili 10 Ocak 2007 tarihinde bu iddiaları Pajamas media sitesinde yayınladı. Bu söylenti ve dedikodudan sonra Pentagon'a bağlı Fox News ve diğer Batılı haber ajansları harekete geçip, bu boş iddiaları yaymaya ve İran halkını kaygılandırmaya çalıştılar.
    Fakat bu söylentilerden sonra İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei birkaç kez, İran halkından bir grup yerli ve yabancı Şii ve Sünni İslam alimleriyle görüşüp, konuşmalar yaptı. Fakat, Batılı ve Siyonist medya grupları bu söylentilerinden yine vazgeçmiyorlar. Benzer söylentiler, Irak Baas rejiminin İran'a karşı dayattığı savaş sırasında İranlı liderler hakkında yayınlandı. Irkçı İsrail'in Lübnan saldırısı sırasında da benzer söylentiler Lübnan Hizbullahı'nın yiğit lideri Seyyid Hasan Nasrullah hakkında Siyonist ve emperyalist güçlere bağlı medya grupları tarafından türetilip yayınlandı.
    Halbuki İslam inkılabı rehberi de, diğer insanlar gibi hastalanabilir ve tedavi olabilir. Nitekim Ayetullah Hamenei şiddetli bir soğuk algınlığı dönemi geçirdiği ve tabiplerin de tavsiyesi üzerine bazı görüşmelerini iptal ettiğini, bir süre dinlenmesi gerektiği belirtildi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)