• Nombre de visites :
  • 493
  • 24/10/2007
  • Date :

Çatışmaları Durdurun

    27/01/2007

Çatışmaları Durdurun

    Haniye, sokaktaki çatışmaların durdurulmasını isteyerek, herkesi Filistin halkının çıkarları için çalışmaya davet etti.
    Filistin Başbakanı İsmail Haniye, sokaktaki çatışmaların durdurulmasını isteyerek, herkesi Filistin halkının çıkarları için çalışmaya davet etti.

    Shaada Mülteci Kampı'ndaki Ebu Abdurahman Camisinde Cuma namazını kılan Haniye, namaz sonrası yaptığı haftalık değerlendirme toplantısında Hamas ve Fetih gurupları arasında çıkan çatışmalardan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

    Ulusal birlik hükümeti kurma konusunda son noktaya geldiklerini ifade eden Filistin Başbakanı Haniye, Sokaktaki çatışmaları artık durdurun. Ulusal hükümet kurma konusunda gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Filistin'in ulusal haklarını koruyacağız dedi.

   Gazze'nin Cebaliye bölgesinde Hamas ve El Fetih arasında şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.

   Şuana kadar çatışmalarda 1 kişinin öldüğü 4 kişinin de yaralandığı bildirildi. Cebaliye'yi kuşatan Hamas'ın El Fetih'e bağlı güçlere roket saldırısı düzenlediği de gelen haberler arasında. Hamas ise iddiaları yalanlayarak, saldırıyı El Fetih'in gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

   Öte yandan görgü tanıkları, bölgedeki yaralı sayısının 10'un üzerinde olduğunu iddia etti.

   El Fetih'e bağlı El Aksa Şehitleri Tugayı ise, Hamas üyesi 7 kişiyi rehin aldığını duyurdu.

    El Aksa Şehitleri Tugayı, Cebaliye'de süren çatışmalarda El Fetih üyelerinin öldürülmesi halinde rehineleri öldüreceğini duyurdu. Örgüt ayrıca Hamas'a bir saat süre verdi.

    Bu arada Cebaliye'de çatışmaların devam ettiği belirtiliyor.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)