• Nombre de visites :
  • 381
  • 24/10/2007
  • Date :

Laricani: Bazı bölge ülkeleri ABD'ye yanlış adres gösteriyor

    23/01/2007

Laricani: Bazı bölge ülkeleri ABD'ye yanlış adres gösteriyor

    İran İslam Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Laricani bazı bölge ülkelerinin ABD'yi kandırarak yanlış adres gösterdiklerini söyledi.
    Suriye'de resmi ziyaret için bulunan Laricani Şam'da yaptığı açıklamasında, İran aleyhinde ABD'nin son girişimlerini değerlendirerek, ABD'nin İran aleyhinde yıllardır bölgede çeşitli hareketlerde bulunduğunu bunların çok önemli şeyler olmadığını belirtti. Laricani ABD'nin bölgede sorunlar yaşadığını, bazı bölge ülkelerinin de onları kandırarak yanlış adres gösterdiğini ve böylece ABD'nin sorunlarının daha da arttığını hatırlatarak, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, başkan yardımcısı Faruk Eşşara ile görüştüğünü bu görüşmede ikili ilişkiler, Irak, Lübnan ve Filistin'de yaşanan gelişmelerin değerlendirildiğini açıkladı.
    Bölgenin çok hassas bir süreçten geçtiğine ve dost bölge ülkeleri arasında danışma sürecinin devam etmesinin önemine dikkat çeken Laricani, İran'ın böyle bir ortamda bölgede barışçıl yaşam koşullarının oluşmasını istediğini, Suriyeli yetkililerle ortak bir çok görüşe sahip olduklarını ve iki ülke arasında görüşmeler devam etmesinin kararlaştırıldığını belirtti.
    Laricani muhabirlerin sorusu üzerine İran nükleer dosyası konusuna da değinerek, konuyla ilgili bazı görüşmelerin yapıldığını ama bazı noktaların açıklığa kavuşması ve bunun için sabırlı olmak gerektiğini söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)