• Nombre de visites :
  • 458
  • 24/10/2007
  • Date :

Mahmud Abbas ile Halid Meşal görüştü

     23/01/2007

Mahmud Abbas ile Halid Meşal görüştü

     SAAF-Suriye'nin başkenti Şam'da bir araya gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Hamas siyasi büro başkanı Halid Mesal, görüşmeleri sonrası yaptıkları basın açıklamasında Milli Birlik hükümeti için müzakerelerin devam etmesi ve FKÖ'nün yeniden yapılanması noktasında anlaştıklarını açıkladılar.

    Mahmud Abbas yaptığı basın açıklamasında, Sayın Meşal ve Hamas heyeti ile verimli görüşmelerde bulunduk. Filistinli kanının Filistinliye haram olduğu ve iç çatışmalara meydan vermemek için elimizden gelen gayreti gösterme konusunda müttefikiz. Ayrıca Filistin Kurtuluş Örgütü'nün etkin hale getirilmesi ve yeniden yapılandırılmasının gerekliliği noktasında mutabık kaldık. Görüşmelerimize en kısa sürede devam edeceğiz dedi.

   Mesal, Siyasi sorunların çözümü için tek yol olarak diyalogu seçtik. Aramızda sorunlar olması gayet doğal. Ancak birbirimizle çatışmamız doğal değildir. Bizler milli hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Çünkü diyalog sorunlarımızı çözmenin tek yoludur ifadelerini kullandı.

    Geçici sınırlara sahip Filistin Devleti görüsüne karşı olduklarını yineleyen Mesal, Filistin ulusal birlik hükümetini oluşturana dek diyalogu sürdüreceğiz dedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)