• Nombre de visites :
  • 423
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: İran'ın direnişi, bağımsız ülkelerin direnişidir

    17/01/2007

Ahmedinejad: İran'ın direnişi, bağımsız ülkelerin direnişidir

    Küba cumhurbaşkanı yardımcısı ile görüşen İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad İran'ın sulta düzenine karşı direnişinin dünyanın tüm bağımsız ülkelerinin istikbarın fazla taleplerine karşı direnmesi anlamına geldiğini söyledi.
    Fars haber ajansının haberine göre Ahmedinejad Ekvador'un başkenti Kito'da Kübalı yetkili ile yaptığı görüşmede bu sözleri dile getirerek İran'ın Latin Amerika olan ilişkilerini ve bu ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtti.
Irak gelişmelerine de değinen Ahmedinejad, Amerika'nın Irak'ta yeni yönetimi pasifize etmek için elinden gelen her şeyi yaptığını, ancak Irak ve bölge halkının Amerika'ya karşı infial duygusunun her geçen gün arttığını ve Irak'ta kalmanın asla Amerika'nın yararına olmadığını vurguladı.
    Amerika'nın İran'a yönelik planlarında da bir çok sorunu bulunduğunu kaydeden Ahmedinejad, İran'ın da Amerika'nın illegal yaptırım kararını etkisiz hale getirmek için gereken tedbirleri aldığını, İran halkının direnişinin tüm bağımsız ülkelerin direnişini temsil ettiğini ve İran'ın elde edeceği başarının da tüm bağımsız ülkelerin zafer ve başarısı olacağını söyledi.
    Küba cumhurbaşkanı yardımcısı da Amerika'nın bölgeye musallat olmak için Saddam'ı kullandığını ancak şimdi çıkış yolu bulamadığını, ülkesinin bölge ve özellikle İran gelişmelerini yakından takip ettiğini ve hiç bir kuşkuya kapılmadan İran'ın barışçı nükleer faaliyetlerini desteklediğini söyledi.
    Amerika'yı dünyada yalan ve nifak simgesi niteleyen Kübalı yetkili bunu dünyanın tüm milletleri ve devletleri bildiğini vurguladı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)