• Nombre de visites :
  • 555
  • 24/10/2007
  • Date :

HAMAS'ın teknolojisi, siyonist İsrail'i yendi!

    16/01/2007

HAMAS'ın teknolojisi, siyonist İsrail'i yendi!

    HAMAS mücahitleri İsrail'i vurmaya devam ederken geçtiğimiz gün Filistinli direnişçiler tarafından İsrail casus uçağının düşürülmesi İsrail'de şok etkisi yaptı.
İsrail Casus uçağının teknik bir arıza nedeniyle düşmediği, Kassam Tugayları bünyesinde faaliyet gösteren Filistinli teknik uzmanların yerden müdahalesi sonucu indirildiği kaydedildi.
    Birleşik Arap Emirlikleri'nde yayınlanan El-Beyan gazetesinde yer alan bir haberde, HAMAS'ın askeri kanadı Kassam Tugayları'nın ele geçirdiği İsrail casus uçağının düşürülmediği, bilakis uçağın elektronik olarak uzaktan kumanda ile kontrol altına alındığı ve inişe zorlandığı bildiriliyor.
    Haberde, casus uçağın İsraillilerin öne sürdüğü gibi teknik bir arıza nedeniyle düşmediği, Kassam Tugayları bünyesinde faaliyet gösteren Filistinli teknik uzmanların yerden müdahalesi sonucu indirildiği belirtiliyor.
    El-Beyan'ın haberinde, Gazze'nin kuzeyinde indirilen İsrail casus uçağının inişe zorlanmadan önce şifresinin çözüldüğü ve ele geçirilen uçağın en son teknolojiye sahip olduğu kaydediliyor.
    Haberde ayrıca, Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde'nin, Düşman İsrail, mücahitleri hedef almak için Gazze semalarında dolaşmanın oyun olmadığını bilmeliydi. Direnişçiler düşmanın uçaklarını düşüreceğimiz bu günü bekliyorlardı. Bu sürprizle halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirdik dediği vurgulanıyor.
    Haberde, İsrail'in uçağın düşüş nedenini araştırmak üzere uzmanlardan oluşan bir soruşturma heyetini görevlendirdiği, Lübnan saldırısı sırasında da benzeri bir uçağın Hizbullah tarafından düşürüldüğü fakat uçakta kullanılan teknolojinin öğrenilmesinden korkan İsrail'in uçağı hemen imha ettiği bildiriliyor.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)