• Nombre de visites :
  • 528
  • 24/10/2007
  • Date :

Katil Dahlan Hamas'a Öfkesini Kustu

    10/01/2007

Katil Dahlan Hamas'a Öfkesini Kustu

    Mahmud Abbas tarafından silahlı güçler komutanlığına getirilen El Fetih özel harb dairesi şefi Muhammed Dahlan Gazze'de düzenlenn bir mitingte yaptığı konuşmada Hamas mücahidleri için katiller! ifadesini kullandı.
    El Fetih hareketinin kuruluşunun 42. yıldönümünde Gazze'nin Yermük bölgesinde düzenlenen mitingte Dahlan Bugün burada toplananlar tek bir ses halinde Filistinlilerin kanlarını döken katillere cevap vermek için toplandı derken El Fetih hareketi liderlerinden Mahir Miqda burada toplanan kalabalık Fetih hareketinin hala güçlü ve Filistin'in yönetme kapasitesine sahip olduğunun mesajını veriyor. Bu mesaj aynı zamanda El Fetih liderlerinin katillerine verilen bir mesajdır dedi.
    Dahlan, El Fetih komutanlarından Garib'in öldürülmesini, bir dönüm noktası olarak tanımlayarak eğer onlar katillerin cezasız kalacağını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Eğer onlar El Fetih'ten birine saldırırlarsa, biz iki katıyla karşılık vedeceğiz şeklinde tehditler savurdu.
    Dahlan kürsüye çıktığında etrafında yer alan korumalarını yanından uzaklaştırarak Beni bu El Fetih topluluğundan ayıracak Korumalara htiyacım yok. Eğer Hamas istiyorsa, öldürsün beni! demesinin ardından kalabalıktan Hamas katillerine ölüm! sloganları yükseldi. Bu sırada Mitinge katılanların Yaser Arafat ile Saddam Hüseyinin posterlerini taşıdığı, sık sık Yaşasın EL Fetih Hamas Katillerine Ölüm şeklinde sloganlar attığı ve silahlı el Fetih militanlarının havaya ateş açıtğı görüldü.
    HamasNULL cezasını vereceğiz!
    Hamas hareketi tarafından yapılan açıklamada, aynı aileden öldürülen Hasan Deyri, oğlu Ahmed ve torunu Muhammed'in katillerinin cezalandırılacağı, masum Filistinlilere yönelik vahşi saldırılar karşısında eli kolu bağlı durulmayacağı bildirildi.
    Dört Hamas mücahidi rehin alındı
    Hamas hareketi askeri kanadına mensup İzzeddin el Kassam Tugayları mensubu Deib Khail, Ahmad Basal, Ahmad Mushtaha and Nahid Abu Namous adlarındaki dört mücahidin Gazze'nin Sabra bölgesinde El Fetih bağlantılı bir alie tarafından rehin alındığı bildirildi.
    Aynı ailenin daha önce dört Hamas mensubunu rehin almıştı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)