• Nombre de visites :
  • 416
  • 24/10/2007
  • Date :

Ayetullah Safiyi Hemedani: İran ve Türkiye tarih boyunca övünç kaynağı olmuştur

    İran İslam Cumhuriyeti Dini Lideri Mekke temsilcisi Ba'se Hatibi Ayetullah Safiyi Hemedani İran ve Türkiyeli Müslümanların tarih boyunca İslam düşmanlarının karşısında ve İslami eserlerin yaratılmasında övünç kaynağı olduğunu söyledi.
    Ayetullah Safiyi Hemedani Mekke'de İran ve Türkiyeli hacı adaylarıyla yaptığı görüşmede, İran ve Türkiye'nin bölgesinde iki Müslüman ülke olarak birçok ortak yönünün bulunduğunu belirtti.
    Ayetullah Safiyi Hemedani İki ülke Müslümanlarının hac farizası çerçevesinde Mekke'de bir araya geldiğini, iki ülke arasında ortak tarafların ve birlikteliğin iki büyük Müslüman halk için övünç kaynağı olduğunu vurguladı.
    İki ülke halkları arasında düşmanların ihtilaf yaratmak için çalıştığını hatırlatan Ayetullah Safiyi Hemedani, iki ülke halkının güçlü dini inançlarının bu oyunlara izin vermediğini, Türkiyeli Müslümanların tarih boyu yetiştirdiği birçok büyük alim ve şahsiyetlerle dünyanın birçok bölgesinde dini ve kültürel eserler bıraktığını söyledi.
   Bölgede düşmanların haince planlar yaptığını ve İslam'a darbe vurmak istediklerini hatırlatan Ayetullah Safiyi Hemedani, Kuran ve Hz. Peygamberin öğretileri var oldukça hiç kimsenin İslam'a zarar veremeyeceğini belirtti.
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)