• Nombre de visites :
  • 423
  • 24/10/2007
  • Date :

Siyonist İsrail Rejimi İçten Çökmeye Başladı


   

Siyonist İsrail Rejimi İçten Çökmeye Başladı
Siyonist İsrail Ordusunun Hizbullah karşısında aldığı ağır yenilginin şok sarsıntıları artarak devam ediyor. Bir suikastta öldürülen Yitzhak Rabin'in ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenen büyük mitingte ortaya çıkan tablo siyonist rejimin içten nasıl çökmeye başladığını gösteriyor.
Bizim ordumuz da devletimiz de kof!

    Törende bir konuşma yapan İsrail'in ünlü yazarlarından David Grossman'ın kullandığı ifadeler İsrail rejiminin içinde bulunduğu sarsıntıyı gözler önüne sermekte.

   Bizim ordumuzun da siyasi liderlerimizin de içi boş diyen Grosman ben size cebheyeyi terketmekten söz etmiyorum, benim söylemek istediğim bugün bizi yönetenlerin İsraillilerin kimiğini ayakta tutacak kabiliyette olmadıklarıdır. Biz her gün gazetelerin manşetlerinde kabine üyelerinin sinir dolu açıklamalarını görüyoruz sözleriyle siyonist İsrail yönetimine hakim olan gerilimi dile getirdi.

    Mitingte en dikkat çekici olanı da Grasman'ın Sayın Başbakan (Ehud Olmernt) sen bu ülkede ne yapıyorsun? Vatanımın acısı içimi kanatıyor! sözlerinin alkış tufanıyla karşılanması oldu.

    Siyonist İsrail ordusunun Hizbullah karşısındaki yenilgisine değinen ve oğlunu da bu savaşta kaybeden Grosman Bu yaz İsrail'in ne büyük bir kriz içinde olduğunu keşfettik, korktuğumuz başımıza geldi. Umudumuzu yitirdik. Hani biz daha iyi bir yaşam elde edecektik? İsrail tarihinin en büyük moral çöküntüsünü yaşıyoruz Bu ölümler ve kayıplar insana ne yapabileceğimizi ve ne yapamayacağımızı açıkça göstermektedir sözleriyle İsrail toplumunun psikolojik açıdan nasıl yıkıldığını açıkça ortaya koydu.

İsra-Haber

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)