• Nombre de visites :
  • 299
  • 24/10/2007
  • Date :

Perez de İsrail'in nükleer silahlara sahip olduğunu kabullendi


    Siyonist rejim İsrail'in başbakanı Olmert'in Berlin'de İsrail'in nükleer silahlara sahip olduğunu açıklamasının ardından başbakan yardımcısı Şimon Perez de İsrail'in nükleer silahlara sahip olduğunu itiraf etti.
    Perez yaptığı açıklamada 1965 yılında dönemin ABD başkanı J.F. Kennedy ile görüşmesinde şahsen İsrail'in nükleer silahlara sahip olması konusunu ortaya attığını hatırlattı.
    Siyonist İsrail'in o dönemde savunma bakanlığı yetkilisi olduğuna değinilen Haerts gazetesinin internet sayfasında, Perez'in Kennedy ile görüşmesinde İsrail'in bölgesinde nükleer silahlara sahip ilk ülke olmasını önerdiği haberine yer verildi.
    İsrail nükleer programlarının babası olarak tanınan Perez, Olmert'in nükleer silahlara sahip olduğunu itiraf etmesi üzerine İsrail'in şüpheli nükleer siyasetlerinin devam etmesi gerektiğini vurguladı.
    İsrail'in 50 yıldır saklı tutmaya çalıştığı nükleer silahlara sahip olması konusunu Almanya'da açıklamalarıyla açığa çıkaran Olmert, Almanya ve İtalya ziyaretleriyle bu ülkeleri İran İslam Cumhuriyetinin barışçıl nükleer meselesi konusunda ambargo uygulanmasına ikna etmeye çalışıyor.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)