• Nombre de visites :
  • 433
  • 24/10/2007
  • Date :

İrşad bakanı: küreselleşme sürecinde İranlı ve İslami kimliği korumak şart    İran İslami kültür ve İrşad bakanı Herendi İranlıların diyalog oturumunda yaptığı konuşmada küreselleşme sürecinde İranlı ve İslami kimliğin korunması gerektiğine vurgu yaparak bu gün gençler arasında ortak onur noktasının İranlı kimlik olduğunu belirtti.
    Mehr haber ajansının haberine göre yurt dışında yaşayan İranlıların ikinci oturumunda konuşan Herendi bu kesimin kimlik meselesini ele aldı ve kimlik arayışının sadece yurt dışında yaşayan İranlılara özgü bir konu olmadığını kaydetti. İranlı gençlerin kimliksizlik duygusuna kapıldığına şahid olduğunu kaydeden Herendi bu sürecin değişmekte olduğunu ve geçmişe nazaran büyük bir ilerleme hissettiğini vurguladı.
    Bakan eğer devletler ve hükümetler milletin menfaati doğrultusunda çalışmak istiyorsa insanlara kendi kimliklerini haykırma cesareti vermesi gerektiğini vurgulayarak şöyle devam etti: küreselleşme hepimizin kaderi ve bundan kaçış yok, tabi nasıl küreselleştiğimiz çok önemli.
    Bir çok ülkenin Amerika'nın kültürel saldırısına itiraz ettiğini belirten bakan, her ülkenin kültürü olduğu gibi tanıtılmalı, dedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)