• Nombre de visites :
  • 435
  • 24/10/2007
  • Date :

İslam inkılabı rehberinin Şahrud halkına hitaben konuşması

 

İslam inkılabı rehberinin Şahrud halkına hitaben konuşması

İslam inkılabı rehberi Filistin milletinin uyanışı ve Lübnan halkı ve hizbullahın Siyonist İsrail rejimi karşısındaki zaferini İran milletinin hareketlerinin sonuçları olarak niteledi.

Ayetullah seyit Ali Hamenei Semnan eyaleti ziyaretinin devamında bugün Şahrud halkına yaptığı konuşmasında İran halkının İslami hareketinden kaynaklanan İslam dünyasındaki uyanışın uluslararası politikacıların İran milletinin bu alanda gerçek zafer sahibi olduğu kanaatine varmasına neden olduğunu bildirdi. Veliyi emri Müslimin uluslararası politikacıların İran halkının zaferiyle ilgili bu görüşünün ''İran halkı tüm zorluklara rağmen milletlerin bağımsızlığı bayrağını Lailaha illalah ve Muhammed Resulullah sayesinde koruyabilmesindendir ve sonsuz onur vericidir dedi.

Konuşmasının başka bir bölümünde İran milletinin İslam inkılabıyla ilgili onur verici bayrak açılarak önemli İslami sloganlar atıp Müslüman ve Müslüman olmayan her kesin gönlünü fethetmesine değinerek İran milletinin maddi ve ilmi kalkınmanın maneviyat ve ahlak ortamında en üst düzeye ulaştığı örnek bir İslam toplumu kurma konusunda dünyaya İslam nizamıyla ilgili bir model sunması gerektiğini belirtti.

 İslam inkılabı rehberi günümüzde İran’daki gelişmeler düşmanların beklediklerine aykırı olduğu ve bu durumda değerli İslami hedeflerin gerçekleşmesinin her zamankinden daha fazla mümkün olduğunu vurguladı.

Ayetullah seyid Ali Hamenei İslam’ın istikbar ve küfr cephesiyle karşılaşmasında İslam hareketinin zafer şansının birkaç misli fazla olduğunu belirterek savaş, ve huzursuzluğun batı medeniyetinde ilim ve maneviyatın paralel olarak gelişmemesinden kaynaklandığını söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)