• Nombre de visites :
  • 336
  • 24/10/2007
  • Date :

İslam inkılabı muhafızlar ordusunun tatbikatı yarın uzun menzilli Şahab füzelerinin fırlatılmasıyla başlıyor

İslam inkılabı muhafızlar ordusunun tatbikatı yarın uzun menzilli Şahab füzelerinin fırlatılmasıyla başlıyor.

İslam inkılabı muhafızlar ordusunun tatbikatı yarın uzun menzilli Şahab füzelerinin fırlatılmasıyla başlıyor
İslam inkılabı muhafızlar ordusunun İran genelinde gerçekleşecek olan askeri tatbikatı yarın bin kilometrenin üzerinde menzile sahip olan Şahab füzelerinin fırlatılması ile başlıyor.

General Safevi bugün katıldığı basın toplantısında büyük peygamber - 2 askeri tatbikatının amaçlarını açıkladı. Tatbikatın Çarşamba günü başlayacağını belirten Safevi en önemli amacının çok yönlü savunmada milli azim ve iradeyi sergilemek ve yine muhafızlar ordusunun dış tehditlere karşı caydırıcı gücünü takviye etmek olduğunu belirtti.

Tüm hava, kara ve deniz birliklerinin bu tatbikata katılacağını kaydeden Safevi, tatbikatın Şahab 2 ve 3, Fatih 110, Zülfikar 72 ve diğer uzun ve kısa menzilli füzelerin atışı ile başlayacağını ifade etti.

Safevi ayrıca tatbikatta Soho 25 savaş uçaklarının pilotlu ve pilotsuz olarak katılacağını ve hava desteği sağlayacağını vurguladı.

General Safevi açıklamasının devamında İslam inkılabı muhafızlar ordusuna bağlı kara ve deniz kuvvetlerinden ve yine uzman askeri ekiplerden birimlerin de katılacağını da kaydetti.

Komşularımızın bizim dostumuz olduğunu hatırlatan Safevi, düşmanlarımızın da komşularımızın da düşmanı olduğunu ve muhafızlar ordusunun her türlü tehdit durumuna karşı koymaya hazır olduğunu göstermek istediğini sözlerine ekledi. Safevi İran’ın bölgenin güvenliğini savunmakta bir bütün olduğunu ve bölge dışı düşmanların İran çıkarlarını tehdit etmeleri durumunda silahlı kuvvetlerin tüm gücüyle düşmana darbe indireceğini vurguladı.

General Safevi ayrıca Amerika’nın bölgede devam ettirdiği askeri tatbikatı siyasi niteledi ve askeri bakımdan değersiz olduğunu belirtti. İran’ın bu tatbikatta askeri gücünün sadece bir kısmını sınayacağını kaydeden Safevi iki tatbikatın aynı zamana denk gelmesi konusunda İran silahlı kuvvetlerinin her zaman tatbikata hazır vaziyette olduğunu ve bu tatbikatın zamanı da sadece biraz ileri alındığını belirtti.


 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)