• Nombre de visites :
  • 388
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: ‘İran milleti nükleer hakkından geri adım atmayacak’

   İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran milletinin düşmanların tehditlerinden korkusuz bir şekilde ilerlemeye dayalı programlarını sürdüreceğini söyledi.

   Tahran eyaletine bağlı Şehriyar şehrinde halka hitaben konuşan Ahmedinejad, düşmanların İran milletini meşru haklarından mahrum bırakmaya çalıştıklarını zira İran düşmanların İran milletinin ilerlemesinden son derece rahatsız olduklarını bundan dolayı da İran'ın nükleer teknolojiden barış amaçlı yararlanma faaliyetlerini yalan ve asılsız iddialarla saptırmaya çalıştıklarını söyledi.

   İran milletinin haklarından asla geri adım atmayacağını söyleyen İslami İran Cumhurbaşkanı, ‘Ama İran halkı barış ve diyalog yanlısıdır ve İran, nükleer faaliyetlerini uluslararası atom enerjisi kurumunun denetiminde yapan tek ülkedir' dedi.

   Amerika ve İngiltere liderlerini dünyada yalnızlığa itilmiş değersiz kişiler olarak niteleyen Ahmedinejad, ‘Bu iki ülkenin liderleri, İran milletini tehdit ve güç yoluyla geri adım atmaya zorluyorlar ama Bush ve Blair, nükleer yakıt teknolojisine sahip olmanın İran milletinin en tabii hakkı olduğunu bilmelidirler' dedi.

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)