• Nombre de visites :
  • 3343
  • 24/10/2007
  • Date :

DÜNYA SİYASETİ VE KUDÜS

kudus

  Mübarek Ramazan ayının son Cuma gününün rahmetli imam Humeyni tarafından Dünya Kudüs Günü ilan edilmesi gerçekte Filistin işgalinin musibetinin İslam dünyasının meselelerinin başında olduğunu gündeme getirdi ve dünya Müslümanları ve tüm mustaz’aflarından Filistinli kardeşlerine yardım etmeleri, böylece Siyonistlerin Filistin işgalini sürdürmekte ve Filistin milletini dize getirmekte başarısız kalmasını sağlaması istendi.

  Şimdi biz de bu fırsatı değerlendirerek Dünya Kudüs Günü ve önemini anlatan özel programımızı sunmak istiyoruz sizlere. Birlikte dinleyelim.

Yıllardır Ortadoğu bölgesi ciddi sorunlarla karşı karşıya olup dünyanın en kritik bölgesi sayılıyor. Bu bölgenin en kritik meselesi ise Filistin meselesi ve Siyonist rejimin bu millete ve Lübnan gibi komşu ülkelerine yönelik aralıksız saldırılarıdır.

  Siyonist İsrail rejimi 1948 yılında şom varlığını ilan ettiği günden beri Filistin milletine yönelik saldırılarını durdurmadı. Bu saldırılar sonucu milyonlarca Filistinli mülteci olurken binlercesi de tutsak edildi ve bir çok sivil insan şehid düştü veya yaralandı. Ortadoğu bölgesi Siyonistlerin yarattığı bu şartlar yüzünden huzursuz bir bölge olmaya devam ediyor. Siyonistler özellikle son aylarda ve kasap Şaron’un ölümünden sonra insanlık karşıtı siyasetlerinin değişmediğini ispat edercesine Filistin halkına yönelik cinayetlerini hızlandırdığı gözleniyor.

Siyonistler bir yandan gece baskınları düzenleyerek Filistin halkına yönelik terör estiriyor, öbür yandan da Filistin seçim sonuçlarını hiçe sayarak Amerika ve batılı devletlerle birlikte özerk yönetime kendi istediği yönetimi iş başına getirmek için baskı uyguluyor.

  Evet, İsrail her gün Filistin topraklarında yıkıma devam ediyor ve bu milletin alt yapı tesislerini çökertiyor. Siyonistler Filistin milletini sürekli baskı altında tutmaya çalışıyor. Peki acaba bu şartlar altında dünya insanları susmaları mı gerekir? Siyonistler Filistin halkının seçtiği yöneticileri bile tahammül edemiyor ve bu milleti bu seçiminden dolayı toplu halde cezalandırıyor. Siyonistler Filistinli bakan ve milletvekilleri evlerinde tutuklayıp hapse atıyor. Binlerce Filistinli son yıllarda Siyonistlerin hapishanelerinde oldukça kötü şartlarda tutuluyor.

  Gerçekte Siyonist rejim Filistin milletine kendi istediği yönetim biçimini dayatmaya çalışıyor. Her gün onlarca Filistinli Siyonistlerin hava veya kara saldırıları sonucu şehid oluyor veya yaralanıyor. Filistin dünyada her gün insan haklarının Siyonist rejimce ayaklar altına alındığı tek ülkedir. Ancak insan hakları ve demokrasi havarileri nedense bu cinayetlere karşı suskunluğunu koruyor, özellikle Amerika Siyonist rejimi bu tür cinayetlerini devam etmeye teşvik bile ediyor.


İstanbul"da Kudüs çığlığı

Kudüs Buluşması tukaka, Perez-Abbas çok yaşa!

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)