• Nombre de visites :
  • 3260
  • 24/10/2007
  • Date :

İmam Humeyni"nin -ks- Hayatı 1

humeyni

  Sitemizin Bu köşesinde bundan sonra İslam İnkılabı rehberi ve İran İslam Cumhuriyeti Kurucusu Rahmetli İmam Humeyni"nin hayatından bazı kesitler vererek ve o hazretin fikir ve düşüncesinden örnekler vererek siz değerli okuyucuları aydınlatmaya çalışacağız. Bu sayfayla ilgili görüşlerinizi özellikle bizlere bildirmeniz bizleri memnun edecektir.

  Çağdaş yazar ve düşünür Dr. Hasan Elzeyn rahmetli İmam Humeyni hakkında şöyle diyor: İmam Humeyni, tarih sürecinde büyük bir hareketin temsilcisidir. O"nun adı, İslami hareketle birlikte her zaman anılacak ve ebedi kalacaktır. İmam Humeyni"nin adını ve liderliğini yaptığı hareketini şu anda İslam dünyasında yaşanan gelişmelerden ayrı tutamayız. İmam"ın düşüncesi ve yolu her zaman var olacak ve ebedileşmiş bulunmaktadır.

Evet İslam İnkılabının büyük mimarı rahmetli İmam Humeyni"nin vefatının 14. Yıl dönümünü idrak ediyoruz bugünlerde. Kimileri, zaman aşımının İmam"ın anısını unutturacağını zannederken dünyada yaşanan yeni gelişmeler bunun asla böyle olmadığını gösteriyor.

  İnsanlar 20. Yüzyılın engebeli  günlerini geride bırakarak 3. Milenyuma girerken sonunda gerçek saadet, özgürlük ve barışa kavuşacağını düşünüyordu. Oysa bir avuç sultacı, despot ve bencil insan bu fırsatı gasp etmiş bulunuyor. İşte burada anılardan silinmeyen rahmetli İmam Humeyni"nin güçlü ve manevi dolu haykırışını hatırlıyoruz ki diyordu: İnsanların tek kurtuluş yolu, Hz. İbraihm, Hz. Musa, Hz. İsa sa. ve Hz. Muhammed (saa)"e yönelmektir.


İslam İnkılabı öncesi ve sonrası 3

İslam Hükümeti’nin Teşkili ve Sömürücü Devletlerin Karşı Koyuşu

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)