• Nombre de visites :
  • 415
  • 1/1/2017
  • Date :

Halep’in özgürleşmesi, zaferlerin zaferidir

halep’in özgürleşmesi
Düzenin Yararını Teşhis Konseyi’nin Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı, Halep zaferinin önemine dostlar yanında düşmanların da itiraf ettiğini bildirdi. 
Düzenin Yararını Teşhis Konseyi’nin Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ali Ekber Velayeti, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’le bugün sabahki görüşmesinde, Suriye direniş güçlerinin Halep’te zafere ulaştığını tebrik edrek, zaferlerin zaferi olarak adlandırdığı bu başarıyla ilgili, “Bu büyük başarının önemine dostlar yanında düşmanlar da itiraf etmektedir ” ifadelerini kullandı.
Velayeti, İran ve Suriye'nin ilişkilerini, Eski Suriye Devlet Başkanı Hafız Esed döneminden beri başlayarak, köklü ve stratejik olduğunu vurguladı.
Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim de bu görüşmede, Halep zaferinin İran, Rusya ve Suriye direniş güçlerinin sağladığı birlik sonucu gerçekleştiğini belirtti ve şu açıklamalarda bulundu: Halep’in kurtarılması ve savaş operasyonlarının durdurulması, Suriye’nin geleceğini inşa etmeyi planlayan tüm gruplar için tarihi ve gerçek bir fırsattır.
Muallim, Astana müzakerelerine değinerek, “Bu görüşmelerin başarılı sonuçlara varması için silahlı gruplar kendilerini teröristlerden ayırmaları gerekiyor. Ayrıca bunların Halep’in etrafından da geri çekilmeleri gerekiyor ve her şekilde şu gerçeğin farkına varmaları gerkiyor ki Halep’teki zafer, Suriye devleti ve milletine aittir” diye konuştu.
Suriye Dışişleri Bakanı, son olarak İnkılap Rehberi ve İran halkını Suriye devleti ve milletine yönelik sergiledikleri siyasi ve ekonomik yardımlardan dolayı takdir etti ve şöyle dedi: İran, Suriye ve Rusya arasındaki işbirliği bizim için mutlu edicidir ve bunun da nedeni bu birliğin etkisi altında Suriye’nin terörizme karşı mücadelesinin başarıya ulaşıp siyasi çözümlerin ortaya çıkmasına yol açtığıdır.
Mehr haber

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)