• Nombre de visites :
  • 2729
  • 25/12/2016
  • Date :

Horlamadan Kurtulmak için Doğal Tedaviler

horlamadan kurtulmak
Horlama pek çok insanın uyurken sergilediği bir sorundur ve onunla aynı yatakta, aynı odada yatan veya hatta aynı dairede yaşayan bir başkası için oldukça rahatsız edici olabilir. Bu aynı zamanda daha ciddi bir hastalıkla da ilişkili olabilir. Bu nedenle aşağıdaki makalede horlamadan kurtulmanıza yardımcı olacak bazı doğal tedavilerden bahsedeceğiz.
Daha Fazla Yastıkla Uyumak
Horlamanın havanın geçmesine izin verilen kanaldaki sorunlar nedeniyle görülmesi nedeniyle, oldukça basit ve pratik bir öneri, başınızın ve boynunuzun altına birkaç tane fazladan yastık koymanızdır. Bu şekilde hava kanalını açarsınız ve horlamayı önlersiniz.
Yan Yatın
Horlamadan kurtulmak veya en azından horlamayı azaltmak için bir diğer oldukça faydalı öneri, yana doğru uzanarak uyumaktır. Sırtüstü uyumanın dilinizin soluk borusunu bloke etmesine  ve horlamaya neden olduğunu biliyoruz. Yan yatmak bunu önleyecektir.
Nane
Nane, horlamanın özellikle soğuk algınlıkları veya griplerden kaynaklandığı durumda horlamadan kurtulmak için oldukça etkili ve doğal bir üründür. Bu durumda bir bardak soğuk suya bir damla nane ekleyin ve gargara yapın. Boğazınız ferahlayacaktır ve havanın geçmesine izin verecektir.
Isırgan Otu Demleyin
Isırgan otu horlamadan kurtulmak için oldukça etkili ve doğal olan bir diğer üründür. Bir ısırgan otu çayı hazırlayıp bunu on dakika bekletin. Ardından süzün ve için.
Kilo Verin
Obezite veya aşırı kilolu olma horlamanın başlıca nedenlerinden biridir. Bu nedenle, oldukça önemli bir tavsiye kilo vermektir. Bunu pek çok farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu elbette sabır göstermenizi ve çaba sarf etmenizi gerektirecektir. Buna rağmen, kilonuza dikkat etmek oldukça önemlidir, çünkü bunun sonucunda hem daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz, hem de horlamadan kurtulabilirsiniz.
Sigarayı Bırakın
Aynı obezite örneğinde olduğu gibi, sigara içmek de horlamanın başlıca nedenlerinden biridir. Hepimizin bildiği gibi, bu vücudunuz için oldukça zararlı bir alışkanlıktır ve pulmoner amfizem ve bazı kanser türleri gibi ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Sigarayı bırakırsanız vücudunuz pek çok fayda görecektir. İyi bir sağlığa kavuşmanızın yanı sıra horlamanız da büyük ölçüde azalacaktır.
Yatmadan Hemen Önce Alkol İçmeyin
Alkol tüketimi de horlamaya neden olabilir. Alkol dilinizi ve vücudunuzun diğer organlarını gevşetir ve bu da hava geçişini engeller. Bu nedenle, özellikle yatmadan hemen önce alkollü içecekler içmemeniz önerilir.
Mide Asidini Yatıştırmak
Bunun horlamanın nedenlerinden biri olabilmesi nedeniyle bazı uzmanlara göre mide asidine de dikkat etmemiz gerekir. Bunu çözmek için farklı ilaçlar mevcuttur ve bunların çoğu doğal ilaçlardır. Ayrıca uyku apnesi gibi farklı bir hastalığın mevcut olup olmadığını belirlemek için farklı horlama türlerine de dikkat edilmesi önerilir.
Umarız horlamadan kurtulmak için doğal tedavileri içeren bu listeyi faydalı bulmuşsunuzdur.
Sağlığa bir adım

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)