• Nombre de visites :
  • 1463
  • 6/11/2016
  • Date :

Zayıflamak İçin Beş Meyve İçeceği

zayıflamak için beş meyve içeceği
İçinde bulunduğunuz her an açlık hissetmeden veya yiyip içtiklerinizin lezzetinden vazgeçmeden sağlıklı şekilde kilo vermek ister misiniz? Zayıflama rejimi listenizin tatsız tutsuz yiyeceklerle dolu olması şart değil, bu şekilde kilo verebilirsiniz ama ayn zamanda tüm bu çabanıza rağmen mutsuz ve hasta hissedersiniz.
Keyifle zayıflama rejimi yaparak kilo vermenin yolları var ve bunlar alışkanlık haline getirebileceğiniz ve hayatınızın bir parçası olacak çözüm yolları. Çok kabul gören ve uygulanan bu çözümler arasında, meyve içecekleri yer alır. Smoothie denilen meyve içecekleri bugün dünyada çok revaçtadır, yenilendirici ve sağlıklıdırlar ve egzersizlerinizin hemen arkasından tüketilebilirler.
Meyveleri Hayatınıza Dahil Edin
Meyvelerin vitamin ve mineral açısından zengin olduğunu eminiz biliyorsunuzdur. Bu nedenle, meyveler cilt ve saç için üretilen güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılırlar. Ancak etkilerinin asıl gücünü, onları yediğinizde veya içlerindeki besleyicileri doğal yoldan vücudunuza aldığınızda gösterirler. Meyve yemek veya meyve içecekleri içmekle, uzun süre kullanıldığında sağlığa zarar veren kimyasal maddeleri ve boyaları içermeyen ve koruyucu maddelerle işlem görmemiş olan gerçek doğal besinlerle beslenmiş olursunuz.
Bu konuda ilginizi çekebilecek bir başka şey de, meyvelerde bulunan vitaminlerin antioksidan etkileridir. Bu demektir ki bu vitaminler serbest radikal olarak adlandırılan ve kötü beslendiğinizde, stres altında olduğunuzda ve sedanter yaşama mahkum olduğunuzda vücudunuzun kendi başına ürettiği yüksek reaktif maddelerin olumsuz etkilerini yok eder. Serbest radikaller hücrelerinizi ve dokularınızı bozarak yaşlanmayı hızlandırır.
Meyve Neden Bir Çözüm Yoludur?
İçinizde vücudunuza zararlı bir mekanizma bulunduğu için korkmayın, çünkü dediğimiz gibi çözüm yolları var. Bunlardan birisi de meyve tüketmektir. Meyveler belirgin miktarda potasyum, magnezyum, bromür, bakır, kalsiyum ve çinko içerir.
Zayıflama rejimlerinizde içecek olarak meyveleri kullanabilirsiniz. Bu, rejiminizi dengelemeyi ve de sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.
Tahıl, ceviz, meyve ve sebze içeren dengeli bir rejimin, vücudunuzu vitamin, mineraller ve antioksidan besleyici maddelerle desteklemek için ideal bir yol olduğu çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu çeşit bir diyet ayrıca kalp hastalıkları ve kanser riskini de azaltır. Çilek, muz, ananas, kavun ve limon, kilo vermek için evde hazırlayabileceğiniz içecekler için ideal meyvelerdir. Bu yazımızda size, kilo vermek veya mevcut kilonuzu korumak için en iyi beş meyve içeceği tarifi vereceğiz.
Keyifle İçeceğiniz Çilekli İçecek
Çilek vitamin içeriği açısından çok özellikli bir meyvedir. Yüksek C vitamini içermekle beraber, su, lif, potasyum, kalsiyum ve magnezyumdan oluşur. Ayrıca folik asit ve E vitamini de içerir. Çilek yemenin sıkça tavsiye edilmesi, mineral, vitamin ve demir yönünden zengin olmasına dayanır.
Özellikleri ve antioksidan gücü nedeniyle kırışıklık ve selülitle savaşmada da önerilir. Ne şekilde tüketilmelidir? Meyve içeceklerinde aroması çok güçlüdür. Çileği  sütle (kilo vermeye çalışıyorsanız yağsız sütle) karıştırırsanız oldukça cazibeli bir içecek haline gelir, böylece diğer aile bireylerini de çilek yemeye ikna etmek çok kolay olacaktır. Bu meyveyi mikserde iyice öğütüp içecek haline getirdikten sonra çekirdeklerini atarak daha kolay içilebilir hale getirmek için süzmeyi unutmayın. Sonrasında da keyifle içerek tadını çıkarabilirsiniz.
Muzlu İçecek; Seçkin ve Kolay
Bazı ülkelerde yemeklerin yanında yenen ve çok tüketilen diğer bir meyve, muzdur. Muzlu içecekler çok lezzetli, besleyicidirler ve günün her vakti içilebilirler. Muz, yüksek oranda potasyum içerir, bu da yüksek enerji içerdiği anlamına gelir. Bu meyveyi yağsız sütle karıştırıp sporu da yanına eklediğinizde, zayıflamak veya kilonuzu korumak için çok hafif bir içecek elde edersiniz.
Eğer hedefiniz buysa, önerimiz tam yağlı süt veya vanilyalı dondurma eklememeniz; zira bunu öneren bazı reçeteler vardır, aksi halde hele de sık içerseniz ters etki yapabilir.
zayıflamak için beş meyve içeceği
Karıştırın, Karıştırın ve Zayıflamaya Devam Edin
İyi beslenmek ve harika görünmek isteyen herkese evde çilek ve muzla hazırlanabilen çok özel bir içecek öneriyoruz. Çileğin yüksek C vitamini içeriğine bağlı asidik tadı ile muzun yumuşaklığı ve rakipsiz aroması, bu içeceği özellikle lezzetli kılıyor. Bunu yapın, vücudunuz için bir enerji ve hayat aşısı gibi olduğunu göreceksiniz.
Meyvelerin Kraliçesi Kilonuzu Kontrol Etmenizi Sağlayacak
Eğer ananas seviyorsanız, kraliçe meyve ananasın içeceğinden vazgeçemeyeceksiniz. Bu meyve, zayıflamak istediğinizde veya kilonuzu korumak sizin için bir yaşam biçimi ise size çok yardımcı olur.  Bu ananaslı içeceği süt yerine doğal yoğurt ve biraz balla hazırlarsanız daha değişik bir tat elde edebilirsiniz. İçeceğin çok koyu olmasını önlemek için birazcık portakal suyu ekleyebilirsiniz. Bir kez denediğinizde muhtemelen her gün içmekten kendinizi alamayacaksınız.
Beşinci İçecek: Kavun ve Limon
İnanılmaz tazeleyici etkisiyle yaz mevsimi için eşsiz ve özel bir içecektir. Doğal yoğurt ve biraz yağsız sütle hazırlarsanız daha da lezzetli olur. Kavunu miksere koymadan önce çekirdeklerini temizlemeyi unutmayın. Limon dokunuşuyla  ilginç bir tat elde edeceksiniz.
İyi beslenmek, daha iyi yaşamak, yaşam tarzınızı ve görüntünüzü korumak bu kadar basit!
Sizi zararlı yiyeceklerden uzak tutacak ve aynaya baktığınızda yediklerinizden pişmanlık duymaktan kurtaracak bu basit reçetelerle zamanınızı da daha iyi kullanacaksınız. Hayattan zevk almak ve hedeflerinizle uyumlu hale getirmek sizin elinizde. Zayıflamak mı istiyorsunuz? Kendinizden memnun olmak mı istiyorsunuz? Hayatınızı ve kilonuzu korumak mı istiyorsunuz? Öyleyse daha fazla düşünmeye hiç gerek yok, diyetinize belirttiğimiz yiyecek ve reçeteleri dahil edin. Bu içecekler size tatmin hissi verecek ve böylece öğünler arası daha az atıştıracak ve hem de daha sağlıklı besleneceksiniz. Denemek istemez misiniz?
Sağlığa bir Adım

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)