• Nombre de visites :
  • 646
  • 24/9/2016
  • Date :

Amerika'ya Mutlak Manada Güvenmemek...
amerikaya mutlak manada güvenmemek

Hiçbir aklıselim insan/ülke kendi savunma gücünü bir kenara itmez.
Devrim Muhafızları Komutanları ile yaptığı görüşmede "Amerika'nın güvenilmeyecek bir ülke olduğu düşüncesi rasyonel bir tecrübenin hâsılıdır" diyen Ayetullah Hamanei ٙnin konuşmasının satır başları;
 
- İslam İnkılâbı'nın yeni bir İslam medeniyeti inşa etmesi ve komplolar karşısında kendisini savunması için İnkılabi ve cihadi bir şekilde hareket edilmesi gerekir.
 
- Ordunun topluma karşı görevi, ülkenin iç ve dış güvenliği sağlamaktır. Güvenlik sağlanamaz ve sınır dışındaki düşman engellenemezse iç güvenlik tehdit altına girer.
 
- Askeri tehditlerin ortadan kalkması silahlı kuvvetlerin her geçen gün biraz daha güçlenmesine ve gelişmesine bağlıdır.
 
- Geride bıraktığımız yıllar zarfında bazı yetkililer askeri tehditlerin ve savaşların nedeni olarak bazı sebepler ileri sürdü. Ancak bu sebepler doğru değildi. Çünkü askeri tehditleri ortadan kaldıracak tek etken, askeri otorite ile düşmanda korku ve dehşet uyandırmaktır.
 
- Hiçbir aklıselim insan/ülke kendi savunma gücünü bir kenara itmez. Bu yüzden ülkenin savunma kuvveti her geçen gün biraz daha kuvvetlendirmelidir. Ülkenin savunma gücünün kuvvetlenmesindeki ana etken, imandır.Bunun en açık örneği Irak Savaşı'dır. Irak halkı gelişmiş askeri donanımdan yoksunlardı buna rağmen yüce bir imanla Amerika ve müttefiklerinin Irak ٙta kontrolü ele geçirdikleri bölgeleri geri almayı başardılar.
 
- Bir milletin kimliğini özgürlük, kültür ve inanç faktörleri oluştururken hangi sebeple kendi kimliğimizden vazgeçip, batının yanlış ve rezil hedefleri takip edilebilir ki? Bizler İslam'ın ilahi ve nurani ideallerini bırakıp, bu gibi rezil düşünceleri mi takip etmeliyiz?
 
- Milletleri ilerlemeye ve gelişmeye taşıyan şey; toplumun değerleri ve idealleridir. Bu idealler ne kadar yüce ve ilahi olursa, ilerleme ve gelişmede bir o kadar doğru ve nurani olacaktır.
 
- İslam Cumhuriyeti'nin en temel güçlerinden biri, dünyaya egemen olan güçlere mutlak bir şekilde güvenmemesidir. Maalesef bazıları her ne kadar "Amerika düşmanımızdır" deseler de gerçek manada Amerika ٙya karşı bir güvensizlik duymuyorlar.
 
- Amerika'ya mutlak bir şekilde güvenmemek düşüncesi, akılcılığa ve derin tecrübeye dayanmaktadır. Amerika'nın düşmanlığına İslam İnkılâbı'ndan sonra uzun yıllar boyunca ve en son nükleer müzakerelerde şahit olduk.
 
- Eğer akıllı ve uyanık olmaz, Amerika'nın hilelerine ve tebessümlerin arkasında saklanmış yalanlarına aldanırsanız, 50 yıl hatta 100 yıl gerileyebilirsiniz.
 
- Amerikalılar özellikle Suriye, Irak, Lübnan ve Yemen konularında onlarla müzakerede bulunmamız noktasında ısrar ediyor. Onların bu taleplerindeki asıl amacı nedir? Amaçları, Amerika'nın bölgedeki başarısızlıklarının ana sebebi olan İslam Cumhuriyeti'nin önünü almaktır.
 
Ehlader HABER

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)