• Nombre de visites :
  • 438
  • 20/7/2016
  • Date :

 

15 Temmuz Darbesinin Amacı Türkiye'yi İç Savaşa Sürüklemekti

15 temmuz darbesinin amacı


Rusya'daki Avrasyacı kanadın baş teorisyeni ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in baş danışmanı olan Alexander Dugin'e yakın bir site olan katehon.com'da 15 Temmuz'daki Amerikancı darbe girişimi hakkında önemli iddialarda bulunuldu.
Rusya'daki Avrasyacı kanadın baş teorisyeni ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in baş danışmanı olan Alexander Dugin'e yakın bir site olankatehon.com'da 15 Temmuz'daki Amerikancı darbe girişimi hakkında önemli iddialarda bulunuldu.

Söz konusu sitede Andrew Korybko tarafından yazılan analizde ABD'nin bu darbedeki hedefinin iktidarı tamamen devirmek olmasa bile kesinlikle bir iç savaş çıkarmak olduğu iddia ediliyor.

Yazıda şu ifadeler dikkat çekiyor:

"ABD, Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin yumuşamasına bir cevap vermek zorunda olduğunu hissetti. Bu yumuşama sadece Balkan Akımının diriltilmesini değil Suriye sınırının teröristlere kapatılması ve Amerikan yanlısı ayrılıkçı Kürt militanlarına karşı da bölgesel bir koalisyonun yaratılmasını hedefliyordu.

Bunun karşısında uygulan plan ise Melez Savaş (Hybrid War) ya da Türkiye'yi ABD'nin rakiplerinin (Rusya, Çin ve İran) hiçbirinin çok kutupluluk yönündeki hedeflerinde kullanamayacağı bir alana çevirmek amacıyla Türkiye'yi bir kaosa sürüklemektir."

Medya Şafak

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)