• Nombre de visites :
  • 199
  • 9/7/2016
  • Date :

Bahreyn Siyasi Tutukluları Serbest Bırakmalı
 


Avrupa Birliği Dış İlişkiler Sorumlusu Mogherini; Avrupa Parlamentosu tarafından Bahreyn konusunu görüşmek amacıyla yapılan üst düzey toplantıda, ülkede siyasi düzenlemelerin yapılmasının gerekliliğine ve önemine değindi.
Avrupa Birliği Dış İlişkiler Sorumlusu Federica Mogherini, Bahreyn ٙin durumunun hukuk dışı olduğunu ve hatta siyasi bir rengi ve kokusunun olduğunu vurguladı.
AB Dış İlişkiler Sorumlusu Federica Mogherini, Bahreyn konusunun görüşüldüğü AB parlamentosu üst düzey toplantısında şu açıklamalarda bulundu: AB, Bahreyn'de son zamanlarda meydana gelen ve ülkedeki milli barışın sağlanmasına engel olan olaylara verdiği tepkide, tedirginliğini Manama'ya iletmiştir. O, Bahreyn'de siyasi değişikliklerin yapılması gerektiğini vurgulamıştır.
Federica Mogherini ayrıca AB insan hakları temsilcisi Stavros Lambernides'le yaptığı görüşmede şunları söyledi: Bahreyn'den siyasi tutukluları serbest bırakmasını istedim. AB, Nebil Recep gibi barış yanlısı aktivistlerin serbest bırakılması konusundaki isteğini sürdürecektir.
AB Siyasi yetkilileri, Bahreyn hükumetinden ayrıca El-Vifak Cemiyeti'nin kapatılması ve Şeyh Selman hakkındaki kararını tekrar gözden geçirmesini istedi.
Federica Mogherini son olarak: Yakın zamanda Bahreyn'den endişe verici birçok haber gelmektedir ve AB, Bahreyn hükumeti ile insan haklarını koruma konusunda görüşmek için çalışmalarına devam edecektir. 
bahreyn siyasi tutukluları

ifadelerini kullandı.
Tesnim haber
  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)